Co się dzieje, gdy przestajesz dbać o swoja stronę?

Strona WWW to Twoja wizytówka w sieci. To miejsce gdzie potencjalny Klient ma najczęściej pierwszą styczność z Tobą i z tym co oferujesz. O tym, że powinna być schludna, przyjemna dla oka i responsywna pisałem już nie raz (np. tutaj). To o czym jednak zapomina wiele osób to późniejsze dbanie o nią. Przekonał się o tym np. jeden z naszych Klientów, któremu kilka lat temu zrealizowaliśmy stronę hotelu. Oto co można było zobaczyć przez kilka dni po wejściu na jego witrynę.

Jak widać padła ona ofiarą ataku hackerskiego. Wiele wskazuje na to, że nikt się nią po prostu nie zajmował. Brak aktualizacji wtyczek oraz samego CMS, nieodpowiednie zarządzanie systemem czy brak dobrych zabezpieczeń na serwerze mogą skończyć się właśnie takimi akcjami, których skutki są często opłakane. Przede wszystkim Twoja oferta znika z sieci co przekłada się na straty finansowe. Odbić się to może tez na zaufaniu Klientów do Ciebie. Do tego mogą dojść próby wyłudzenia okupu od sprawców ataku lub utrata w ogóle strony oraz domeny.

Ataki to nie wszystko

Stała opieka nad stroną to jednak nie tylko dbanie o jej bezpieczeństwo. Należy pamiętać, że jest to „żywy organizm”, który ma rozwijać się razem z Tobą. Aktualizacja informacji, publikowanie nowych treści, odpowiadanie na potrzeby Klientów (np. nowe funkcjonalności) czy podążanie za nowymi trendami rynku (dostosowanie strony do wyświetlania na urządzeniach mobilnych) – to są rzeczy o których nie można zapomnieć jeśli chce się być konkurencyjnym.

Jeśli więc chcesz aby ktoś profesjonalnie zajął się Twoja stroną lub sklepem, a sam nie masz czasu lub wiedzy jak się tym zająć pomyśl o zleceniu tego zewnętrznej firmie.

Na przykład nam. 🙂

Bo chyba lepiej zapobiegać niż leczyć, prawda?


Mariusz Korzeniecki

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *