Test modułów PrestaShop – #25 Powiadomienia Push w sklepie internetowym.

Temat do poniższego testu modułu nasunął się mi tuż po rozmowie z jednym z klientów dla którego przygotowywaliśmy wycenę na sklep PrestaShop. Chodziło mianowicie o przesyłanie wiadomości dla klientów sklepu w formie okienka popup z poziomu przeglądarki. Jest to tzw. powiadomienie „push” i staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem, z którego korzysta wiele serwisów (nie tylko sklepów).

Na czym to polega?

Zasada jest prosta. Klientowi podczas odwiedzin sklepu pokazuje się dyskretne okienko tuż pod paskiem adresu, w którym pada pytanie o to czy chce on subskrybować stronę. Jeśli wyrazi na to zgodę będzie w przyszłości otrzymywał różne powiadomienia ze sklepu w formie popupów w przeglądarce. Za wszystko odpowiada specjalny moduł (One Signal Push Notifications) w którym po jego zainstalowaniu i skonfigurowaniu, wystarczy tak naprawdę podać tytuł oraz treść wiadomości powiadomienia, adres do którego ma ono linkować a także ikonkę graficzną. 

Jakie są możliwości?

Jeśli miałbym do czegoś to porównać to byłaby to taka bardzo uproszczona wersja newslettera. I tak trzeba do tego podchodzić. Możesz więc informować klientów np. o nowych produktach, obniżkach cen, kuponach czy wielu innych atrakcjach. Rozwiązanie jest tak naprawdę mało inwazyjne i masz pełną kontrolę nad tym kiedy i z jaką częstotliwością chcesz wysyłać powiadomienia. Dodatkowo otrzymujesz dostęp do panelu statystyk, dzięki czemu widzisz nie tylko dane dotyczące rozesłanych powiadomień (ich wyświetlenia, wywołane kliknięcia) ale również kompleksowe informacje na temat subskrypcji. Tam można przeglądać je mając do dyspozycji takie informacje jak nazwa klienta (w przypadku niezalogowanego klienta pojawi się gość), data i godzina akcji, adres IP oraz używana przeglądarka.

Pod spodem film, w którym pokazujemy jak moduł wygląda od środka.

Moduł kosztuje tylko 30 euro i współpracuje z wszystkimi wersjami Presty od 1.6 w górę i jak zwykle oferujemy pomoc w jego instalacji oraz konfiguracji.

Zachęcam stale do subskrybowania naszego kanału, aby na bieżąco śledzić nasze poradniki dotyczące silnika PrestaShop oraz omawiane moduły.


Mariusz Korzeniecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *