Co piszczy w YouTube #16 – Star Wars.

Najnowsza część Star Wars nadciąga wielkimi krokami. I czy ktoś najpopularniejszą sagę sci-fi zna czy nie (choć osobiście nie poznałem jeszcze takiej osoby) bez wątpienia jest to jedno z na największych wydarzeń kulturalnych w ciągu ostatnich lat. A że sztuka filmowa nierozerwalnie łączy się z biznesem już od jakiegoś czasu wszystkie media zalewa „kosmiczna” treść. Niżej kilka reklam, które wg mojej opinii są naprawdę całkiem niezłe.

Siła wyobraźni

Jest motyw ze Star Wars, są Stormtrooperzy, C3PO, miecze świetlne, efekty specjalne, Gwiazdka, śnieg. Produkcja wręcz oscarowa. A tak poważnie to ciarki mnie przeszły jak zobaczyłem pierwszy raz tę reklamę od Duracella (tak jestem wielkim fanem Gwiezdnych Wojen). Świetnie stworzony spot i bardzo dobre hasło na koniec.

„Never underestimate the power of imagination”! 9/10

„Jaki ojciec taka córka”

Jeśli zostanę kiedyś ojcem to właśnie w taki sposób wyobrażam sobie, że będę próbował zaszczepić moim dzieciom miłość do Star Wars:) Bo ojciec ma tylko jedno marzenie – by jego córka (bądź) syn pokochali Gwiezdne Wojny tak jak on je pokochał 🙂 Nic dodać nic ująć. Świetna reklama od producenta zabawek Toy”R”Us. 10/10

Jestem twoim ojcem. Nie! To ja jestem twoim ojcem!

Trochę kontrowersyjnie, ale wg mnie bardzo zabawnie. Dwóch ojców (tak, tak, w Polsce by to nie przeszło) karmiąc swoje dziecko wykorzystując najsłynniejszy motyw z Gwiezdnych Wojen (gdy Darth Vader mówi Lukowi Skywalkerowi – „I am your father”). Reklama zupek Campbella. Polecam komentarze pod filmem 🙂 7/10

Volkswagen robi to dobrze!

Klasyk sprzed kilku lat. Jedna z najlepszych reklam w ogóle jak dla mnie 🙂 Wypuszczona przy okazji największego amerykańskiego święta, czyli Big Bowl.

Widzieliście jakieś inne ciekawe spoty?


Mariusz Korzeniecki

One Reply to “Co piszczy w YouTube #16 – Star Wars.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.