Virtual Page (wirtualne wycieczki)

Virtual Page – panoramy 360° pokażą najlepsze strony.

Fotografia, jako potężne medium wyrazu i komunikacji oferuje nieskończoną różnorodność postrzegania, interpretacji i działania. – Ansel Adams

Fotografia rozwinęła się znacznie na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Jednak słowa słynnego, amerykańskiego fotografa nic nie straciły na ważności, a współczesne możliwości w tej dziedzinie pozwalają nam na zdjęciach zobaczyć jeszcze więcej.

Dzięki technice cyfrowej możemy poczuć się jakbyśmy rzeczywiście byli w miejscu sfotografowanym. Możemy zobaczyć wszystko co, fotograf widział ze swojego miejsca wokół siebie – na jednym zdjęciu!

Nowoczesny sprzęt, profesjonalne oprogramowanie i wielka pasja do fotografii pozwoliły nam wprowadzić do naszej oferty usługę Virtual Page (Wirtualna Strona WWW), która pokazuje zupełnie nowatorską koncepcje na przedstawianie oferty handlowej.

Virtual Page oferowane przez DiH.pl to profesjonalne narzędzie, które pozwoli przedstawić dany obiekt okiem zwiedzającego!

Panoramy sferyczne 360°

Wyobraź sobie, że chciałbyś uchwycić na jednej fotografii wszystko to co widzisz dookoła siebie. Chciałbyś pokazać swojemu potencjalnemu Klientowi jak wygląda Twój obiekt:

 • wnętrze restauracji,
 • pokój hotelowy,
 • sala konferencyjna
 • czy też piękne położenie Twojego obiektu.

Jeżeli chcesz sprawić by poczuł się jakby na prawdę tam był uchwycenie tego wszystkiego na jednym, tradycyjnym zdjęciu jest technicznie niemożliwe. Robisz wtedy dziesiątki zdjęć, przez które potencjalny Klient na stronie internetowej musi przebrnąć.

A można przecież prościej…

Panoramy sferyczne (często nazywane panoramami QTVR – Quick Time Virtual Reality) – to zbiór wysokiej rozdzielczości cyfrowych zdjęć, zmontowany odpowiednim oprogramowaniem komputerowym w jedno sferyczne (o kształcie kuli) zdjęcie. Teoretyczny kąt widzenia na takiej fotografii to 360 stopni. Osoba oglądająca to zdjęcie odnosi wrażenie jakby była w fotografowanym miejscu i za pomocą ruchów kursora może spojrzeć w każdym kierunku przestrzeni uchwyconej na panoramie.

Panoramy sferyczne stanowią doskonałą formę wizualizacji wnętrz i środowiska.

Wykonujemy panoramy w każdej rozdzielczości. Standardowo przygotowujemy wersję „lżejszą” – na potrzeby serwisów www oraz „cięższą” (w wysokiej rozdzielczości) – na potrzeby pokazów promocyjno-reklamowych.

Wycieczki wirtualne – zobacz szczegóły

A co jeśli chciałbyś pokazać coś więcej niż jeden pokój w Twoim hotelu, coś więcej niż jedno zdjęcie sferyczne pomieszczenia w Twojej restauracji czy mieszkania na osiedlu które sprzedajesz? Co jeśli chciałbyś zaprosić swojego potencjalnego Klienta na spacer po tym obiekcie…na wirtualny spacer…

Taki wirtualny spacer znany również jako wirtualna wycieczka, to połączenie ze sobą panoram sferycznych w jedną interaktywną prezentację. Prezentację która tak zachwyci oglądającego, że będzie chciał on zobaczyć prezentowane miejsce na żywo.

Osoba oglądająca wirtualną wycieczkę będzie mogła zobaczyć wszystkie atuty i walory tak wnętrza budynków jak i okolicy. W całkowicie nowy sposób przedstawione są wszystkie walory prezentowanego miejsca, ukazując jego atmosferę oraz silnie angażując zmysł wzroku. Profesjonalny komentarz lektora oraz dźwięki otoczenia dodatkowo wpłyną na zmysł słuchu. Obserwator będzie miał możliwość dokładnego rozejrzenia się we wszystkich kierunkach, oraz poznać szczegółowe informacje o otaczającej go przestrzeni.

Wirtualna wycieczka uwiedzie i skusi, zadziała na zmysły, urzeknie i przykuję uwagę nawet najbardziej niezdecydowanych Klientów.

Prowadząc ośrodek wypoczynkowy, restaurację czy centrum szkoleniowo-konferencyjne często trudno jest na odległość pokazać klientowi, wszystkie walory obiektu. Nie każdy klient potrafi również nabrać ochoty na wizytę w takim miejscu po zapoznaniu się z kilkoma zdjęciami zamieszczonymi w Internecie. Większość z nich przed podjęciem decyzji, chciałaby się dowiedzieć jak najwięcej na temat tego, czego mogą się spodziewać na miejscu. Przestrzenne prezentacje wnętrz, możliwości logistyczne obiektu czy atrakcyjna lokalizacja – to czynniki, które za pomocą Virtual Page przedstawimy w sposób nie do pokazania na żadnej fotografii.

Wyróżnij się albo zgiń!

Co znajdzie się na takiej wycieczce zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Będą mogły się tam znaleźć m.in.:

 • Panel nawigacyjny
 • Miniaturka mapy, radar, kompas
 • Zbliżenia obrazu
 • Punkty informacyjne z opisami i ilustracjami
 • Dodatkowe zdjęcia szczegółowe
 • Udźwiękowienie (odgłosy otoczenia, muzyka)
 • Efekty specjalne (flary, blinki)

Zastosowanie

Możliwość pokazania obiektu czy miejsca, w taki sposób jakby osoba oglądająca wizualizację naprawdę tam była, może być nieocenioną zaletą w wielu branżach. I tak z Virtual Page skorzystać mogą:

Restauracje, puby i kawiarnie

Pomożemy podjąć decyzję klientowi dotyczącą wyboru miejsca w którym chciałby spędzić swój czas z ukochaną osobą, przyjaciółmi czy na spotkaniu biznesowym. Wycieczka po lokalu, pokaże każdą salę, bar a nawet barmana. Pozwól by klient poczuł atmosferę Twojego lokalu.

Galerie, muzea, architektura

Zachęcimy każdego do odwiedzenia Twojej galerii czy muzeum. Co więcej, możemy zrobić wirtualną wycieczkę po całym obiekcie, tak by nawet te osoby które nie mogą do niego przyjechać, poczuły się jakby tam były.

Miasta

Zachęcimy wszystkich do odwiedzenia Twojego miasta. Pokażemy „okiem” zwiedzającego każde ciekawe miejsce w Twoim mieście, tak z zewnątrz jak i w środku. To doskonałe narzędzie do promocji miast.

Hotele i obiekty konferencyjne

Przedstawimy na zdjęciach sferycznych pokoje, sale konferencyjne oraz każde, inne wskazane przez klienta pomieszczenie znajdujące się w obiekcie. Oprócz tego zrealizujemy wirtualną wycieczkę po terenie wokół obiektu, na której zaprezentujemy w pełnej krasie urok otoczenia obiektu.

Biura nieruchomości

Koniec ze zwykłymi zdjęciami. Nie ma potrzeby wieźć klienta do mieszkania aby móc mu je pokazać. Wycieczka wirtualna po mieszkaniu to doskonale narzędzie, dzięki któremu będzie można pokazać atuty nieruchomości bez potrzeby dojechania do niej.

Jak robimy wycieczki?

To dość skomplikowany proces, którego poszczególnymi etapami są:

 • generowanie obiektu QuickTime
 • optymalizacja jakość/płynność animacji
 • osadzenie pliku wsadowego w kodzie XHTML
 • programowanie kodu zarządzającego panoramami XML
 • łączenie panoram w wycieczkę wirtualną
 • programowanie, osadzanie punktów nawigacyjnych Hotspot
 • planowanie, projektowanie graficzne mapy nawigacyjnej
 • osadzenie punktów nawigacyjnych na mapie

Bądź crème de la crème w branży

Masz pytania? Jesteś zainteresowany ofertą? Jesteśmy do Twojej dyspozycji.