Poradnik PrestaShop 1.5 – 3# „Jak dodawać produkty?”

Z moich czwartkowych „Poradników PrestaShop” mogliście dowiedzieć się już jak wygląda panel administracyjny tego silnika oraz jak można dodawać kategorie. Dziś pokażę Wam jak dodaje się produkty do tych kategorii. Wbrew pozorom nie jest to wcale skomplikowana sprawa. Wystarczy zebrać informacje i materiały o produkcie które będzie się sprzedawać i umieścić je w odpowiednich miejscach. Narzędzia do jego zaprezentowania są niezwykle intuicyjne.

Jak dodawać produkty w PrestaShop

Na filmie prezentujemy Wam krok po kroku jak założyć kartę nowego produktu, wyjaśniamy poszczególne elementy które znajdziecie podczas zakładania, na co zwrócić uwagę i czego się wystrzegać. Pokazujemy jak ustawić ceny (również promocyjne), opcje dostawy oraz atrybuty typu kolory czy rozmiar. Dowiecie się też jak produkty usuwać, edytować i eksportować.

Dodam tylko, że poradniki które Wam prezentujemy dotyczą jeszcze starszej wersji PrestaShop. My działamy już oczywiście na wersji 1.6, ale poza wyglądem panelu w przedstawianych przez nas instrukcjach nic się tak naprawdę nie zmienia. Karta produktu, owszem wygląda trochę inaczej (w galerii poniżej pokazuję kilka screenów) ale jest to na tyle łatwe w obsłudze, że bez trudu będziecie mogli się tam odnaleźć.

A jakby coś nie było jasne, śmiało można do mnie napisać.


Mariusz Korzeniecki

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.