Poradnik PrestaShop 1.5 – 4# Strona główna.

Strona główna

Witam w kolejnym odcinku cyklu „Poradniki PrestaShop„. We wcześniejszych wpisach pokazałem Wam m.in. jak można dodać produkty i kategorie w sklepie. Dziś zaczniemy zapoznawać się z funkcjonalnościami sklepu po stronie użytkownika i przyjrzymy się dokładniej jak może wyglądać standardowa strona główna sklepu. Jej wygląd graficzny oraz układ może się oczywiście różnić, w końcu każdy chce być unikalny. Jednak poszczególne części zazwyczaj pozostają niezmienne.

Strona główna

W poniższym poradniku pokazujemy gdzie są umiejscowione poszczególne elementy strony głównej i za co one odpowiadają. Wyjaśniamy przy okazji standardowe funkcjonalności PrestaShop, powiemy za co odpowiadają odpowiednie bloki, czym są tagi, co można umieścić w menu głównym, bocznym czy stopce oraz gdzie prowadzą poszczególne zakładki. Wiedza niby oczywista ale jak się okazuje nie dla każdego.

To co widzicie na filmie to standardowa wersja silnika PrestaShop na prostym szablonie którą można ściągnąć za darmo. Oczywiście można postawić samemu taki sklep internetowy, jeśli posiada się minimalne umiejętności. Jeśli jednak chciałbyś aby finalnie było to indywidualne wdrożenie pod Twoje wymagania i wyglądało to potem np. tak lub tak, będziesz potrzebował pomocy.

Np. naszej, czyli DiH.pl 🙂


Mariusz Korzeniecki

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.