Poradniki PrestaShop 1.7 – 5# Przypisywanie metod płatności do sposobów dostawy.

Na naszym kanale YouTube oprócz opisywania i testowania modułów do PrestaShop zajmujemy się również odpowiadaniem na pytania naszych subskrybentów mających różne problemy związane z tym silnikiem. Jedną z ostatnio zgłoszonych bolączek była sprawa niby błaha choć jak się okazuje na tyle ważna, że sama PrestaShop postanowiła w wersji silnika 1.7 wdrożyć już mechanizm, który miał ją zlikwidować (wcześniej, do wersji 1.6 włącznie takiej opcji nie było). Chodzi tutaj o przypisywanie odpowiednich metod płatności do odpowiednich przewoźników.

Dlaczego jest to tak ważne?

Wyobraźmy sobie sytuację w której nie chcemy umożliwiać klientom płatności przy odbiorze np. przy wysyłce kurierskiej. Powiedzmy, że mieliśmy złe doświadczenia w tym zakresie i chcemy tego w przyszłości uniknąć. Podejmujemy więc decyzję o ustawieniu płatności przy odbiorze dostępnej tylko i wyłącznie przy odbiorze osobistym w siedzibie sklepu. Jak to zrobić? Tak jak wcześniej wspomniałem wersja 1.6 nie pozwalała na takie działania systemowe, dlatego też społeczność deweloperów stworzyła moduły które miały to umożliwić. Jedno z takich rozwiązań (Payment by Carrier restriction) zostało omówiony w poniższym filmie. Na szczęście w wersji 1.7 taka funkcjonalność została już wdrożona w standardzie i o niej we wspomnianym poradniku również opowiadamy.

Zachęcam do subskrybowania naszego kanału oraz nadsyłania pomysłów na kolejne produkcje.


Mariusz Korzeniecki

2 odpowiedzi na “Poradniki PrestaShop 1.7 – 5# Przypisywanie metod płatności do sposobów dostawy.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

O nas

Dih.pl istnieje od 2004 r. i jako agencja e-commerce od samego początku oferuje kompleksowe usługi w tej branży. Zachowując rozsądne proporcje jakości i ceny w szybkim tempie zdobyliśmy uznanie kolejnych klientów. Naszą misją jest zapewnienie swoim obecnym i przyszłym Klientom najwyższej jakości świadczonych usług poprzez stały rozwój. Oferujemy tez najkorzystniejsze na rynku kompleksowe rozwiązania z dziedziny Internetu.

Dowiedz sie o nas wiecej >>

Kontakt

  • DiH.pl Sp. z o.o. Wolności 274, 41-800 Zabrze
  • Infolinia: +48 32 750 82 18 (900-1600)
    Dział Handlowy: 0 880 707 707 (900-1600)
  • E-mail: biuro@dih.pl / formularz kontaktowy

MASZ PYTANIE? NAPISZ DO NAS!
...lub zadzwoń: 880 707 707
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Wiadomość została wysłana :)