Test modułów PrestaShop – #32 Menu dedykowane pod urządzenia mobilne.

Jeśli ktoś śledzi naszego bloga to wie, że przy testach różnych modułów pod PrestaShop coraz chętniej przyglądamy się rozwiązaniom stricte mobile. Wszelkiej maści badania mówią przecież jasno, że coraz częściej robimy zakupy przez urządzenia mobilne a trend zwyżkowy będzie się utrzymywał. M-commerce to już bowiem nie kawałek e-handlowego tortu a jego naprawdę spora część. Wg raportu „Omni-commerce. Kupuję wygodnie.”* stworzonego przez Izbę Gospodarki Elektronicznej w 2016 r.,  67% kupujących w sieci robiło to również przez urządzenia inne niż komputery czy laptopy. Dlatego właśnie staramy się jeszcze częściej eksplorować ten kierunek w e-commerce.

Czego przykładem jest choćby poniższy test dotyczący dedykowanego menu pod urządzenia mobilne.

„Menu for mobile”

Moduł ten działa naprawdę bardzo prosto bo w zasadzie wystarczy  go zainstalować a następnie aktywować. Nie trzeba tu wykonywać skomplikowanych prac konfiguracyjnych. W efekcie, zamiast standardowego menu które widzimy najczęściej na smartfonach, pokazuje się coś takiego jak na poniższym zdjęciu.

Jak widać jest to praktycznie osobny panel boczny, który po wysunięciu może zająć nawet większą część ekranu. Dzięki temu w sposób czytelny i przyjazny będzie można zaprezentować wszystkie kategorie i podkategorie w menu sklepu. Je oczywiście można schować w każdej chwili.

Co istotne moduł praktycznie nie wymaga tworzenia osobnego drzewa czy zestawu linków, gdyż automatycznie adaptuje się do istniejącej listy kategorii w sklepie. Daje również możliwość dodawania własnych linków.

Całość, zarówno dla administratora sklepu jak i dla klientów działa bardzo intuicyjnie i zwiększa czytelność nawigacji.

Źródło 1*


Mariusz Korzeniecki

5 odpowiedzi na “Test modułów PrestaShop – #32 Menu dedykowane pod urządzenia mobilne.”

  1. Strzał w dziesiątkę wg mnie! Proszę o informacje – jak to ma się odnośnie różnych wielkości ekranów smartfonów?? Skalowalne jest, czy zostaje jakieś wolne pole dookoła?

  2. Zarówno menu jak i cały obraz jest skalowany tak by wypełnić cały ekran urządzenia przeglądającego sklep.

  3. Dziękuję za odpowiedź. Jeśli tak, to raczej zdecyduję się na jego zakup i wdrożenie – może nawet przed BF. Z filmiku widzę, że da się obsługiwać smartona jedną ręką – to także ważne wg mnie.

  4. Tak, potwierdzam – jest to bardzo dobrze skonfigurowany moduł i naprawdę warto go wdrożyć w swoim sklepie. Przecież teraz kupuje się coraz częściej za pomocą telefonu/tabletu – więc sklep musi być pod takie rozwiązanie przygotowany.

  5. I co ważne – działa to doskonale na różnego rodzaju tabletach i smartfonach – niezależnie od wielkości wyświetlacza czy ekranu. Wg mnie to obowiązkowy moduł do każdego sklepu internetowego w dzisiejszych czasach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

O nas

Dih.pl istnieje od 2004 r. i jako agencja e-commerce od samego początku oferuje kompleksowe usługi w tej branży. Zachowując rozsądne proporcje jakości i ceny w szybkim tempie zdobyliśmy uznanie kolejnych klientów. Naszą misją jest zapewnienie swoim obecnym i przyszłym Klientom najwyższej jakości świadczonych usług poprzez stały rozwój. Oferujemy tez najkorzystniejsze na rynku kompleksowe rozwiązania z dziedziny Internetu.

Dowiedz sie o nas wiecej >>

Kontakt

  • DiH.pl Sp. z o.o. Wolności 274, 41-800 Zabrze
  • Infolinia: +48 32 750 82 18 (900-1600)
    Dział Handlowy: 0 880 707 707 (900-1600)
  • E-mail: biuro@dih.pl / formularz kontaktowy

MASZ PYTANIE? NAPISZ DO NAS!
...lub zadzwoń: 880 707 707
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Wiadomość została wysłana :)