Test modułów PrestaShop – #13 Integracja sklepu z porównywarkami.

Wypuszczając sklep internetowy do sieci niejeden przedsiębiorca łamał sobie głowę nad możliwościami jego promocji. Co zrobić żeby o ofercie sklepu było głośno, żeby niewiele za to zapłacić, no i oczywiście by zwrot inwestycji był satysfakcjonujący. Sposobów na to jest naprawdę sporo (o kilku z nich już nawet na blogu pisałem – tu  czy tu). Jednym z nich jest np. dodanie swojej oferty do porównywarek cenowych, które już od kilku ładnych lat cieszą się niezmienną popularnością. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że w jednym miejscu skupia dziesiątki czy setki sklepów oferujących konkretny produkt. Klient dostaje bardzo przydatne narzędzie zakupowe, dzięki któremu może porównać cenę poszukiwanego towaru. Dodatkowo otrzymuje opinie o nim, a także opinie o sklepach. Te ostatnie swego czasu były sztucznie pompowane przez same sklepy jednak podobno miało to się zmienić. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na świetne SEO tychże portali. Przy praktycznie każdym produkcie wpisanym w Google wynik z najpopularniejszej porównywarki czyli Ceneo.pl można znaleźć zawsze na jednej z pierwszych pozycji. O tym czy warto skorzystać z takiej formy promocji pisać jednak nie będę dziś. To decyzja którą każdy właściciel sklepu sam musi podjąć. Jeśli jednak już podejmie to wtedy warto zastanowić się nad modułem który przygotuje sklep do takiej integracji. PrestaShop rzecz jasna ma takie moduły. Oto jeden z nich.

Moduł Porównywarki cen Pro.

PorównywarkiJako, że Ceneo.pl jest obecnie najpopularniejszą porównywarką w Polsce to właśnie na podstawie jej integracji przeprowadza się również połączenie z całą resztą. Mowa tu o Skąpiec.pl, Nokaut.pl, Okazje.info.pl, Sklepy24, Radar.pl, Cenowarka.pl, Oferciak.pl, Szoker.pl, Alejka.pl, Smartbay.pl, Kupujemy.pl, Cena.pl

Z najważniejszych cech wymienić tu można:

 • Obsługa aż 13 porównywarek cen
 • Dwa tryby generowania plików XML. W zależności od tego jak duży jest nasz asortyment możemy zrobić to poprzez dynamiczne wywołanie adresu url (względnie niedużo produktów) lub poprzez dodanie linku do crona by generował pliki co kilka godzin. Ta druga opcja przydatna jest gdy produktów w sklepie jest bardzo dużo (ponad 50 tys.).
 • Dodatkowe zabezpieczenie by nieupoważnione osoby nie miały dostępu do generowania plików.
 • Możliwość oddzielnej (rozbudowanej) konfiguracji dla każdej z porówywarek. Mowa tu wyborze kategorii, wyłączaniu wybranych producentów i dostawców czy wyłączaniu konkretnych ID produktów z poziomu ich kart. Dzięki temu nie ma konieczności dodawania tych samych produktów do wszystkich porównywarek. Do Ceneo.pl mogą iść jedne, a do Skąpiec.pl inne.
 • Obsługa kodów produktów BLOZ 7, BLOZ 12, ISBN, BDK, OSDW. Przydatne przy aptekach czy księgarniach.
 • Możliwość wybrania krótkiego lub długiego opisu dla produktów.
 • Możliwość włączenia cech produktów do generowanego XML.
 • Obsługa charakterystycznych dla porównywarek funkcji (tekst promocyjny i znacznika „Gwarancja” w Nokaut, „Kup na Ceneo” dla sklepów które uczestniczą w tym programie).
 • Możliwość rozbicia kombinacji atrybutów na produkty (wtedy każda z kombinacji staje się osobnym produktem).
 • Możliwość dodania różnych informacji w nazwie przedmiotu (z przodu lub z tyłu) np. „Wyprzedaż”, czy „Wysyłka 24h!”.
 • Optymalizacja pod kątem szybkości działania oraz oszczędzania pamięci (przy dużej liczbie produktów).

Jeśli i Wy chcielibyście sprawnie przeprowadzić taką integrację to…

Zapraszamy do kontaktu


Mariusz Korzeniecki

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

O nas

Dih.pl istnieje od 2004 r. i jako agencja e-commerce od samego początku oferuje kompleksowe usługi w tej branży. Zachowując rozsądne proporcje jakości i ceny w szybkim tempie zdobyliśmy uznanie kolejnych klientów. Naszą misją jest zapewnienie swoim obecnym i przyszłym Klientom najwyższej jakości świadczonych usług poprzez stały rozwój. Oferujemy tez najkorzystniejsze na rynku kompleksowe rozwiązania z dziedziny Internetu.

Dowiedz sie o nas wiecej >>

Kontakt

 • DiH.pl Sp. z o.o. Wolności 274, 41-800 Zabrze
 • Infolinia: +48 32 750 82 18 (900-1600)
  Dział Handlowy: 0 880 707 707 (900-1600)
 • E-mail: biuro@dih.pl / formularz kontaktowy

MASZ PYTANIE? NAPISZ DO NAS!
...lub zadzwoń: 880 707 707
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Wiadomość została wysłana :)