Test modułów PrestaShop – #21 Zaawansowany konfigurator produktu.

Jakiś czas temu w jednym z artykułów zaprezentowaliśmy bardzo interesujący i przydatny moduł do zarządzania kombinacjami produktów. Attribute Wizard Pro (bo o nim mowa) pozwala m.in. na zmianę działania atrybutów w sklepie umożliwiając przedstawienie większej liczby kombinacji produktu niż pozwala na to PrestaShop. Dotyczy to przede wszystkim zmian w systemie zarządzania atrybutami. Moduł który chciałbym dziś pokazać jest takim trochę rozszerzeniem tematu konfiguracji produktu, dotyczy jednak bardziej części frontowej sklepu.

„Mój produkt ma mieć to, ma być taki, robić to, …”

Ostatnio chciałem zamówić koszulkę z nadrukiem. Wchodzę do któregoś ze sklepu, wybieram model koszulki i oczom moim ukazuje się kilkanaście (jak nie więcej) opcji wyboru. Rozmiar, materiał, kolor, krój, czcionka nadruku itd, itd. Było tego naprawdę sporo. I właśnie m.in. dla takich produktów został stworzony moduł „Advanced configurator for customized product”. Pozwala on na przedstawienie bardzo rozbudowanego konfiguratora produktu z wieloma zależnościami. Takie rozwiązania idealnie nadawałyby się np. dla sklepów z plakatami, obrazami czy wspomnianymi koszulkami. itp.).

Mam nadzieję, że ten krótki opis oraz filmik zrealizowany przez mojego kolegę z ekipy (Roberta) komuś się przyda.

Najważniejsze cechy modułu to:

  • Wyliczanie ceny „na żywo” wraz z konfigurowaniem produktu.
  • Procentowe przedstawienie postępu tworzenia produktu.
  • Bardzo rozbudowana liczba zależności przedstawiona w formie formularza. Mogą to być m.in. pola do wyboru (jednokrotnego i wielokrotnego), z opcją wpisania rozmiarów, z kolorami czy nawet grafikami.
  • Opcja dodania podpowiedzi przy polach (w chmurce).
  • Łatwa konfiguracja i obsługa funkcjonalności w panelu administracyjnym.

Jedynym minusem modułu jest chyba tylko jego cena. 200 euro to jednak niemały wydatek choć, że przy tworzeniu podobnych ale dedykowanych rozwiązań, kwota może być nawet kilka razy większa. Dlatego uważam, że jest to naprawdę ciekawa opcja dla sklepów które chcą zaproponować swoim klientom rozbudowaną konfigurację produktu.

Jak zwykle zapraszam na nasz kanał YouTube oraz do proponowania pomysłów na testowanie kolejnych modułów. Poniżej bezpośredni kontakt do nas gdyby ktoś chciał podobny moduł zainstalować u siebie w sklepie.

Kontakt do DiH.pl


Mariusz Korzeniecki

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.