Test modułów PrestaShop – #8 Opinie o produktach.

Niedawno na blogu mogliście przeczytać artykuł o tym dlaczego opinie o produktach są ważne i co zrobić aby je zdobyć. Obiecałem wtedy że przedstawię kilka modułów do PrestaShop oferujące recenzowanie zakupionych towarów. Dziś spełniam tę obietnicę.

Product Reviews Advanced.

W tym module mamy bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Sporo możliwości, mnóstwo opcji edytowania oraz oferowanie zniżek za recenzje sprawiają że niecałe 30 euro wydaje się kwotą stosunkowo niewielką. Zresztą sprawdźcie sami.

Najważniejsze cechy:

 • Opinie można umieścić tak na stronie głównej jak i produktowej
 • Gwiazdki użyte do zaprezentowania graficznej recenzji można umieścić nie tylko na stronie produktowej ale i na stronie kategorii lub w wynikach wyszukiwania. Wszystko do ustawienia z poziomu administratora.
 • Administrator dostaje rozbudowane narzędzie określające kto może umieszczać opinie (zarejestrowani użytkownicy, tylko Ci co kupili) czy jak będą one sprawdzane (powiadomienia mailowe).
 • Możliwość przekazywania voucherów zniżkowych dla osób komentujących produkty
 • Można ustalić m.in. kod zniżkowy, określić termin jego ważności oraz kategorie których będzie dotyczył. To świetne rozwiązanie dla sprzedawców którzy szybko chcieliby zdobyć większą ilość recenzji
 • Dodatkowo można go łączyć z wtyczkami społecznościowymi aby recenzje prezentowały się również na Facebooku czy Twitterze.

Store & Product Reviews + Google Rich Snippets.

Ten moduł oferuje trochę więcej możliwości niż powyższy, jednak po pierwsze jest ponad dwukrotnie droższy (prawie 70 euro) a po drugie nie znalazłem tam opcji nagradzania opiniujących klientów voucherami. Warto jednak zwrócić uwagę bo ma sporo funkcji których nie znajdziemy w tym tańszym.

 • Możliwość recenzowania nie tylko produktów ale i samego sklepu. Wynik sumarycznych opinii można pokazać w formie widżetu na stronie głównej (35 wzorów bloku, 5 różnych szablonów, 7 kolorów).
 • Przedstawienie na specjalnej podstronie wszystkich komentarzy dotyczących sklepu
 • Możliwość stworzenia własnego systemu komentarzy.
 • Dodanie do krótkiego opisu produktu pojawiającego się w wynikach Google, wstawki ze średnią oceną produktu. Produkty te wyróżniają się wśród innych.
 • Po zakupach, Klient otrzymuje automatyczny mail z prośbą o ocenę i komentarz produktu oraz sklepu.
 • Duże możliwości do edycji recenzji w panelu oraz przedstawiania ich na stronach sklepu
 • Możliwość importu opinii ze starego sklepu.

Customer Ratings and Reviews Pro + Google Rich Snippets.

Trzeci moduł jest najdroższy (99,99 euro), ale i zdecydowanie najbardziej rozbudowany. Wg statystyk na stronie z modułami PrestaShop jest również najpopularniejszy wśród klientów (najwięcej osób go kupiło). To właściwie taki mały kombajn. Poza opcją recenzowania samego sklepu ma wszystko to co wyżej wymienione moduły. Zniżki dla recenzujących, niezwykle rozbudowany panel administracyjny a przede wszystkim bogata wstawka z uśrednioną opinią do wyników Google, która pozwala mieć pieczę nad statystykami i klikalnością. Niezwykle przydatna funkcja pozwalająca zwiększyć widoczność Twojego sklepu w wynikach Google.

Jeśli chcielibyście mieć któryś z tych modułów u siebie w sklepie to możemy Wam pomóc go zainstalować i skonfigurować.

Zapraszamy do kontaktu


Mariusz Korzeniecki

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

O nas

Dih.pl istnieje od 2004 r. i jako agencja e-commerce od samego początku oferuje kompleksowe usługi w tej branży. Zachowując rozsądne proporcje jakości i ceny w szybkim tempie zdobyliśmy uznanie kolejnych klientów. Naszą misją jest zapewnienie swoim obecnym i przyszłym Klientom najwyższej jakości świadczonych usług poprzez stały rozwój. Oferujemy tez najkorzystniejsze na rynku kompleksowe rozwiązania z dziedziny Internetu.

Dowiedz sie o nas wiecej >>

Kontakt

 • DiH.pl Sp. z o.o. Wolności 274, 41-800 Zabrze
 • Infolinia: +48 32 750 82 18 (900-1600)
  Dział Handlowy: 0 880 707 707 (900-1600)
 • E-mail: biuro@dih.pl / formularz kontaktowy

MASZ PYTANIE? NAPISZ DO NAS!
...lub zadzwoń: 880 707 707
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Wiadomość została wysłana :)