Co piszczy w YouTube #14 – Pomagamy zwierzakom!

O zwierzętach które potrzebują adopcji niby mówi się wiele. Gdzieś tam w sieci pojawiają się co jakieś czas filmy jak to dobrzy ludzie z różnych organizacji ratują psiaki. Robi się nam smutno, są łzy radości że zwierzę będzie miało w końcu lepiej i… tyle. Na tym nasze rozważania i emocje się kończą. A przecież to dopiero początek drogi takiego czworonoga. Bo dopóki nie znajdzie on domu i osób które go pokochają nadal nie będzie szczęśliwy.

Dziś przedstawiam kilka ciekawych kampanii dotyczących adopcji zwierząt. Będzie trochę zabawnie, trochę ckliwie, ale mam nadzieję że z przesłaniem:)

Danny Trejo jako…

pies? Ta akcja mnie rozłożyła na łopatki 🙂 Charakterystyczny aktor o wyglądzie twardziela przedstawia jak wygląda życie czworonoga w schronisku. Niby śmiesznie, niby z jajem ale wg mojej skromnej opinii konkretne i w punkt. Przecież nie zawsze muszą to być wyciskacze łez.  Organizacja Friends of Animals.

Psy nie oceniają.

Nawet jeśli jesteś dupkiem i zdradzasz swojego partnera (to a propos włamania się przez hakerów na portal AshleyMadison.com, gdzie „spotykają” osoby chcące popełnić zdradę) gdy adoptujesz psa nie musisz się martwić jego opinią. Bo jest psem. Ciekawe, z przymrużeniem oka i jakby nie patrzeć celne 🙂

Amerykańska organizacja Rescue Dogs Rocks.

Nie oceniaj książki po okładce.

Nawet w przypadku psa. Zobaczcie jak zmieniło się życie bezdomnego Charliego gdy przystrzyżono mu sierść i wykąpano go. Fajny pomysł.

Mafia dla psa.

No i polski klasyk sprzed 3 lat z rewelacyjnym Piotrem Cyrwusem 🙂 Wg mnie jedna z najlepszych polskich kampanii. W planie była zbiórka 50 tys. zł. Zebrano wtedy dwa razy więcej. Za kampanią stała fundacja Przytul Psa.

Więc jeśli myślicie (ale tak na poważnie) o jakimś pupilu polecam rozejrzeć się po schroniskach. na pewno macie jakieś w pobliżu miejsca Waszego zamieszkania. Jest też mnóstwo stron WWW organizacji które oddadzą w dobre ręce psiaka czy kota. Wystarczy się rozejrzeć.


Mariusz Korzeniecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.