Nasze realizacje #8 – rogatka.eu.

Realizacja sklepu rogatka.eu była dość wyjątkowa z co najmniej kilku powodów. Przede wszystkim dlatego, że nie był to tylko i wyłącznie sklep internetowy. W założeniu, właściciel platformy chciał aby była ona również miejscem gdzie Klient znajdzie porady dotyczące sprzedawanych produktów. Stąd pojawienie się odpowiednich działów. Istotną sprawą było dość nietypowe połączenie branż. Otóż w sklepie który tworzyliśmy musiały znaleźć się artykuły ogrodowe oraz… odkurzacze centralne 🙂 Wbrew pozorom ma to duże znaczenie na etapie projektowania szaty graficznej. Myślę jednak, że finalny efekt wyszedł nam naprawdę dobrze.

Poniżej możecie zobaczyć porównanie schematu blokowego i tego co w efekcie stworzyliśmy.

Porównanie

Realizacja

Największym wyzwaniem było stworzenie odpowiedniej grafiki dla sklepu. Z samymi slajdami na stronę główną było już niemało zabawy. Trzeba było z 3 różnych zdjęć stworzyć coś co będzie jasno określało charakter sklepu. Układ strony głównej nie odbiega od obowiązujących standardów choć warto wspomnieć o jednym dość niestandardowym rozwiązaniu. Chodzi o prezentację produktów w sekcji „Zobacz co w naszym sklepie”. Scrollowanie strony w tym konkretnym miejscu zostało zmienione na horyzontalne. I tak jeśli scrollujemy stronę od góry i dojeżdżamy do tychże produktów to zaczynają się one przewijać się w poziomie. A gdy tylko dojedziemy do ich końca to znów mamy przewijanie pionowe. Występuje to na kilku podstronach sklepu. Na uwagę zasługuje też rozbudowane menu tuż pod menu głównym oraz prezentacja produktów na liście produktowej.

Wdrożenie w pakiecie Premium, obejmowało standardowo:

  • Przygotowanie indywidualnego projektu graficznego wg wskazań Klienta
  • Cięcie, kodowanie XHTML i CSS oraz implementację kodu w strukturze plików PrestaShop.
  • Zakup oraz instalację dedykowanych modułów
  • Testy oraz instalację na serwerze klienta.

Co myślicie o tej realizacji?


Mariusz Korzeniecki

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

O nas

Dih.pl istnieje od 2004 r. i jako agencja e-commerce od samego początku oferuje kompleksowe usługi w tej branży. Zachowując rozsądne proporcje jakości i ceny w szybkim tempie zdobyliśmy uznanie kolejnych klientów. Naszą misją jest zapewnienie swoim obecnym i przyszłym Klientom najwyższej jakości świadczonych usług poprzez stały rozwój. Oferujemy tez najkorzystniejsze na rynku kompleksowe rozwiązania z dziedziny Internetu.

Dowiedz sie o nas wiecej >>

Kontakt

  • DiH.pl Sp. z o.o. Wolności 274, 41-800 Zabrze
  • Infolinia: +48 32 750 82 18 (900-1600)
    Dział Handlowy: 0 880 707 707 (900-1600)
  • E-mail: biuro@dih.pl / formularz kontaktowy

MASZ PYTANIE? NAPISZ DO NAS!
...lub zadzwoń: 880 707 707
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Wiadomość została wysłana :)