Dlaczego warto rozmawiać o budżecie?

Nie tak dawno temu, w jednym z artykułów opisywałem temat wyceniania prac programistycznych przy sklepach PrestaShop. Tłumaczyłem wtedy dlaczego nie zawsze jesteśmy w stanie od razu Klientowi napisać ile dane zlecenie zajmie czasu, a co za tym idzie ile będzie kosztowało. W odpowiedzi na ten wpis jeden z czytelników zwrócił nam uwagę, że przecież sami zgłaszając naszą kandydaturę do jakiejś wyceny na sklep internetowy na pewno też pytamy o budżet. 🙂 Tak, pytamy. Już tłumaczę dlaczego.

Czas to pieniądz.

Niewiele chyba rzeczy potrafi nas tak rozdrażnić jak poczucie straconego czasu. Wiesz już że go nie odzyskasz a do tego jest spore ryzyko iż straciłeś przy okazji pieniądze. Dlatego dih.pl stara się zawsze konkretnie i w miarę możliwości – szybko odpowiadać na zapytania ofertowe. Czasem, gdy do zapytania dołączona jest specyfikacja lub jakiekolwiek informacje o projekcie od razu jesteśmy w stanie określić jakiś przedział cenowy. I taką informację Klient otrzymuje. Często jednak nie mamy żadnych informacji o planowanym wdrożeniu i na dzień dobry otrzymujemy tylko zdanie typu „chcę e-sklep”. 🙂 Wtedy zasadnym jest już nasze pytanie zasobność portfela, żebyśmy wiedzieli czy sprawa jest warta uwagi.

Cenimy wartościowe projekty.

Tak jak i siebie. To nie jest przejaw pychy czy nadmiernej pewności siebie bo jesteśmy Certyfikowaną Agencją PrestaShop. Po prostu dih.pl to nieduży zespół i zamiast stawiać na hurtowe, nieduże wdrożenia, stawiamy na bardziej interesujące i często większe projekty. Takie, przy których będziemy mieli dużo pracy, da nam to dużo frajdy a dodatkowo zapewni nam godziwe wynagrodzenie. I myślę, że to uczciwe podejście do tematu. Zresztą jak do tej pory sprawdza nam się to znakomicie, a nasi klienci nie narzekają.

Inną kwestią jest tutaj również świadomość Klienta o kosztach jakie ze sobą niesie podobna praca. A ta niestety jest dość niska ze źle oszacowanym budżetem.

Dlatego Drogi Przedsiębiorco nie bój się rozmowy o pieniądzach. Pozwoli to i nam i Tobie zaoszczędzić czasu na rozmowy, z których np. nic się nie urodzi.

Im więcej dasz, tym więcej dostaniesz.

Pytanie o budżet jest również ważne z innego powodu. Sklepy internetowe czy strony WWW można tak naprawdę stworzyć na różne sposoby. A to jak bardzo będą one funkcjonalne czy efektowne najczęściej zależy właśnie od tego ile się na to przeznaczy pieniędzy. Dla przykładu – menu w sklepie może być standardowe, ale może być również mocno rozbudowane, z możliwością prezentacji zdjęć, promocji czy filmów w nim. Koszt takiego rozwiązania to zakup odpowiedniego modułu, instalacja oraz poprawna konfiguracja. Chcąc nie chcąc jest to już dodatkowo x zł więcej do finalnej wyceny.

Z większym budżetem będziemy mogli przeznaczyć również więcej czasu na szczegółowe analizy a dzięki temu zaproponować ciekawsze pomysły.

Reasumując – tak naprawdę wszystko sprowadza się do rozmowy. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie i finalna wycena nie u każdego musi być taka sama. Zresztą napisz lub zadzwoń a przekonasz się sam. 🙂


Mariusz Korzeniecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

O nas

Dih.pl istnieje od 2004 r. i jako agencja e-commerce od samego początku oferuje kompleksowe usługi w tej branży. Zachowując rozsądne proporcje jakości i ceny w szybkim tempie zdobyliśmy uznanie kolejnych klientów. Naszą misją jest zapewnienie swoim obecnym i przyszłym Klientom najwyższej jakości świadczonych usług poprzez stały rozwój. Oferujemy tez najkorzystniejsze na rynku kompleksowe rozwiązania z dziedziny Internetu.

Dowiedz sie o nas wiecej >>

Kontakt

  • DiH.pl Sp. z o.o. Wolności 274, 41-800 Zabrze
  • Infolinia: +48 32 750 82 18 (900-1600)
    Dział Handlowy: 0 880 707 707 (900-1600)
  • E-mail: biuro@dih.pl / formularz kontaktowy

MASZ PYTANIE? NAPISZ DO NAS!
...lub zadzwoń: 880 707 707
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Wiadomość została wysłana :)