Poradnik PrestaShop 1.6 – 4# Płatności i dostawa.

Na naszym kanale YouTube – oneBusinessTV ukazały się niedawno kolejne poradniki PrestaShop. Przedstawiamy w nich najważniejsze funkcje tego silnika bez których Twój sklep internetowy nie mógłby poprawnie działać. Nagraliśmy ich już tam kilkanaście i właściwie zbliżamy się powoli do końca jeśli chodzi o wersję Presty 1.6. Jak część z Was pewnie wie, światło dzienne ujrzała wersja 1.7, która przyniosła sporo zmian a o których niedługo opowiemy.

A co tym razem nowego na kanale?

Sposoby płatności.

W tym poradniku zobaczycie jak skonfigurować jedną z najważniejszych funkcji w każdym sklepie czyli płatności. Dowiecie się co wpisać przy opcji płatności przelewem bankowym oraz jak ustawiać opcje walutowe.

Niejakim standardem w dzisiejszych sklepach internetowych są już tzw. szybkie przelewy, czyli płatności online. Mowa tu m.in. o PayU, DotPay, PayPal czy Przelewy24. Aby móc je zaoferować swoim klientom należy jednak wcześniej zainstalować odpowiedni moduł. Są one najczęściej darmowe, jednak ich konfigurację najlepiej zlecić specjalistom.

Sposoby dostawy.

Kolejną niezwykle ważną rzeczą w każdym sklepie są opcje dostawy, które zaoferujesz swoim klientom. W poniższym poradniku zobaczysz krok po kroku jak ręcznie skonfigurować dostawcę. Nie jest to mocno skomplikowane, ale jeśli nie jesteś czegoś pewny lepiej poradzić się specjalisty. Warto wspomnieć, że są również dodatkowe moduły, które znacznie ułatwiają konfigurację procesu i jego automatyzację.

Moduły.

Robert, kolega z zespołu który tworzy nasze poradniki, stwierdził ostatnio (zresztą słusznie), że skoro tyle razy już opisywałem różne moduły na łamach bloga, może w końcu warto by pokazać ich miejsce w panelu administracyjnym i wyjaśnić o co tam chodzi. 🙂 Poniższy film przedstawia więc temat modułów, tego jak je można wyłączać i włączać na różnych urządzenia, czym różni się wyłączanie modułu od usuwania go czy czyszczenia oraz jak to wpływa na wygląd sklepu.

Warto tu dodać, że mimo iż instalacja zewnętrznych modułów jest jak widać dość prosta to już ich konfiguracja nie zawsze. Dość często zdarza się, że zgłaszają się do nas klienci, którzy przeceniają swoje możliwości. Pamiętaj, że bez poprawnej konfiguracji moduł może nie działać jak należy i nie oferować wszystkich swoich możliwości.

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się o innych funkcjonalnościach PrestaShop poszukajcie ich na naszym kanale YouTube lub jeśli nie znajdziecie tam odpowiedzi napiszcie pytanie w komentarzu.


Mariusz Korzeniecki

O Autorze

2 odpowiedzi na “Poradnik PrestaShop 1.6 – 4# Płatności i dostawa.”

  1. Dzięki za dobry poradnik, ostatnio właśnie pomagałem klientowi w sprawach konfiguracji płatności i dostawy.
    Taki filmiki dobrze pomagają szczególnie mniej zaawansowanym użytkownikom presty 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

O nas

Dih.pl istnieje od 2004 r. i jako agencja e-commerce od samego początku oferuje kompleksowe usługi w tej branży. Zachowując rozsądne proporcje jakości i ceny w szybkim tempie zdobyliśmy uznanie kolejnych klientów. Naszą misją jest zapewnienie swoim obecnym i przyszłym Klientom najwyższej jakości świadczonych usług poprzez stały rozwój. Oferujemy tez najkorzystniejsze na rynku kompleksowe rozwiązania z dziedziny Internetu.

Dowiedz sie o nas wiecej >>

Kontakt

  • DiH.pl Sp. z o.o. Wolności 274, 41-800 Zabrze
  • Infolinia: +48 32 750 82 18 (900-1600)
    Dział Handlowy: 0 880 707 707 (900-1600)
  • E-mail: biuro@dih.pl / formularz kontaktowy

MASZ PYTANIE? NAPISZ DO NAS!
...lub zadzwoń: 880 707 707
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Wiadomość została wysłana :)