Poradniki PrestaShop 1.7 – 4# Zarządzanie zamówieniami sklepu internetowego.

W kolejnym odcinku poradnika najnowszej wersji PrestaShop 1.7, prezentujemy i omawiamy zarządzanie zamówieniami sklepu internetowego. Pokazujemy jak edytować, obsługiwać oraz dodawać nowe zamówienia ręcznie z poziomu panelu administratora.

W dzisiejszym wpisie przedstawię nasz czwarty już poradnik silnika PrestaShop w wersji 1.7 który dotyczyć będzie zarządzania zamówieniami. Sprawa niby oczywista, niby prosta ale dla osoby, która dopiero zaczyna swoją przygodę z e-biznesem czasem dość trudna kwestia. A jako, że jest to zdecydowanie ten element, który po prostu musisz znać na wylot pokrótce opisujemy jego najważniejsze elementy.

Lista zamówień

W zakładce Zamówienia” (bo na niej będziemy się poruszać) przedstawione są jak widać na filmie wszystkie istniejące zamówienia na danym sklepie. Znajdują się tutaj m.in. indeksy poszczególnych zamówień, miejsce dostawy, kwota, sposób płatności czy aktualny status zamówienia.

Dodawanie zamówień

Co ciekawe, jako administrator sklepu możesz również samodzielnie dodawać zamówienia. Przydaje się to np. przy nowych klientach, którzy nie do końca są w stanie sobie poradzić z zakupami on-line. Na filmie pokazujemy krok po kroku jak to się poprawnie robi włączając w to także tworzenie nowego konta klienckiego. Co ciekawe w całym tym procesie system PrestaShop jest całkiem pomocny pokazując ostatnie koszyki danego klienta.

Okno zamówienia

W ostatniej części poradnika omawiamy okno zamówienia. Zobaczysz jak zmienia się status zamówienia, generuje fakturę, wysyła wiadomość do klienta czy edytuje całe zamówienia.

Jak zwykle zachęcam do subskrybowania naszego kanału i zadawania kolejnych pytań.


Mariusz Korzeniecki

2 odpowiedzi na “Poradniki PrestaShop 1.7 – 4# Zarządzanie zamówieniami sklepu internetowego.”

  1. Niby jest to już jaśniejsze ale dalej kilka pytań mam.. Czy Państwo pomagacie jakoś sklepom? Macie jakąś usługę wsparcia dla nich?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

O nas

Dih.pl istnieje od 2004 r. i jako agencja e-commerce od samego początku oferuje kompleksowe usługi w tej branży. Zachowując rozsądne proporcje jakości i ceny w szybkim tempie zdobyliśmy uznanie kolejnych klientów. Naszą misją jest zapewnienie swoim obecnym i przyszłym Klientom najwyższej jakości świadczonych usług poprzez stały rozwój. Oferujemy tez najkorzystniejsze na rynku kompleksowe rozwiązania z dziedziny Internetu.

Dowiedz sie o nas wiecej >>

Kontakt

  • DiH.pl Sp. z o.o. Wolności 274, 41-800 Zabrze
  • Infolinia: +48 32 750 82 18 (900-1600)
    Dział Handlowy: 0 880 707 707 (900-1600)
  • E-mail: biuro@dih.pl / formularz kontaktowy

MASZ PYTANIE? NAPISZ DO NAS!
...lub zadzwoń: 880 707 707
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Wiadomość została wysłana :)