4 triki na to aby klient Twojego sklepu chciał do Ciebie wracać.

Zapewne nie raz zastanawiałeś się przeglądając swój sklep internetowy co jeszcze mógłbyś poprawić lub zmienić aby Twój klient poczuł się w nim dobrze, a po zakupach zechciał do Ciebie wrócić. Bo to właśnie klient powracający a co za tym idzie – lojalny, jest najbardziej pożądanym klientem. To on będzie chciał zostawiać u Ciebie swoje pieniądze regularnie.

Poniżej przedstawiam kilka fajnych pomysłów na to co zrobić aby takich użytkowników mieć jak najwięcej.

W ocenach i komentarzach siła…

więc pozwól swoim klientom oceniać produkty lub sam sklep. Daj im możliwość skomentowania ich a w zamian podaruj np. rabat na kolejne zakupy. Do PrestaShop jest mnóstwo ciekawych modułów dodatkowych, które umożliwiają nagradzanie użytkowników za podobne akcje. Tylko pamiętaj aby o tym jasno informować na stronach sklepu, a także już po zakupach (koniecznie w mailu!).

Jest to też bardzo dobry sposób na zbudowanie sobie dobrej marki sklepu gdyż duża liczba ocenionych produktów może zachęcić do zakupów niezdecydowanych użytkowników.

Nie śpij! Reaguj!

Nic tak nie irytuje na zakupach jak opieszały sprzedawca, który cię ignoruje, albo w ogóle unika. Nieważne czy chodzi o zakupy stacjonarne czy online. Dlatego gdy pisze do Ciebie klient (w mailu, na Facebooku czy Live Czacie) nie każ mu zbyt długo czekać na odpowiedź. Już nawet automatyczna wiadomość w stylu – „Dzięki za kontakt, daj nam chwilkę na zapoznanie się z tematem(…)” jest lepsza niż cisza. Dotyczy to również załatwiania spraw i dalszej komunikacji. Jeśli coś trwa dłużej, staraj się utrzymywać kontakt z klientem, daj mu znać od czasu do czasu o postępie prac i nie milknij na tydzień. To nic nie kosztuje a pomaga utrzymać więź.

Panie X, Pani Y…

Personalizuj swoje wiadomości i staraj się unikać bardzo oficjalnych zwrotów. Pokaż, że jesteś człowiekiem a nie robotem. Wielokrotnie podczas moich korespondencji z potencjalnymi klientami mniej formalny tryb rozmowy pomagał w dojściu do porozumienia. Tak więc, bądź miły, uprzejmy i na luzie (oczywiście nie przesadzając). To nie sala sądowa, że trzeba trzymać się sztywnych ram etykiety.

Opisuj, tłumacz

Niestety wiele sklepów internetowych pod kątem informacyjnym nadal jest bardzo uboga. Już nie zliczę ile razy szukając na stronie jakiegoś sklepu informacji o dostawie, reklamacji czy innym ważnym aspekcie musiałem w końcu tam zadzwonić bo nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na pytanie. A można uniknąć takich sytuacji i zniwelować niepotrzebne dzwonienie czy wiadomości. Wystarczy dobrze opisać najważniejsze kwestie, odpowiednio zaopatrzyć w odpowiedzi FAQ, mieć poprawny regulamin, w którym będą wymagane informacje. Często też zwykłe hasła tłumaczące w koszyku czy na karcie produktu potrafią wiele zdziałać. A jeśli prowadzisz bloga pamiętaj, że palące tematy możesz omawiać również tam.


Mariusz Korzeniecki

3 odpowiedzi na “4 triki na to aby klient Twojego sklepu chciał do Ciebie wracać.”

  1. Z tymi komentarzami to trzeba uważać bo to broń obosieczna jednak jest. Mogą się pojawiać też oceny negatywne.

  2. A powiedzcie – jest jakaś możliwość np przyznawania punktów, które zbiera klient za np napisaną opinię dla sklepu? Czy za zakupy konkretnego towaru? Albo za wybranie odpowiedniej formy przesyłki? I potem jak uzbiera daną liczbę punktów – to może je wymienić np na bon (procentowy albo złotówkowy)?? To by było bardzo przydatne, prawda?

    1. Tak, tego typu programy lojalnościowe są możliwe do wdrożenia na sklep PrestaShop, nie mniej jednak o ile za pisanie opinii lub zakupy w naszym sklepie punkty mogły by być przyznawane, o tyle nie spotkaliśmy się z systemem nagradzającym za wybieranie odpowiedniej formy przesyłki – taki system musiałby zostać przygotowany indywidualnie przez naszych programistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

O nas

Dih.pl istnieje od 2004 r. i jako agencja e-commerce od samego początku oferuje kompleksowe usługi w tej branży. Zachowując rozsądne proporcje jakości i ceny w szybkim tempie zdobyliśmy uznanie kolejnych klientów. Naszą misją jest zapewnienie swoim obecnym i przyszłym Klientom najwyższej jakości świadczonych usług poprzez stały rozwój. Oferujemy tez najkorzystniejsze na rynku kompleksowe rozwiązania z dziedziny Internetu.

Dowiedz sie o nas wiecej >>

Kontakt

  • DiH.pl Sp. z o.o. Wolności 274, 41-800 Zabrze
  • Infolinia: +48 32 750 82 18 (900-1600)
    Dział Handlowy: 0 880 707 707 (900-1600)
  • E-mail: biuro@dih.pl / formularz kontaktowy

MASZ PYTANIE? NAPISZ DO NAS!
...lub zadzwoń: 880 707 707
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Wiadomość została wysłana :)