Test modułów PrestaShop – #24 Funkcja przesuwania zdjęć w galerii za pomocą gestów.

Wg ostatnich badań Gemius (11.2017), ponad 21 mln internautów w Polsce przegląda sieć za pomocą urządzeń mobilnych (smartfony i tablety)*. Wg badań Connected Consumer Study 2017 od Google, prawie 2/3 użytkowników Internetu robi zakupy online, z czego już 1/4 z nich robi to za pomocą telefonu. W ciągu ostatnich kilku lat jest to wzrost nawet kilkukrotny. Nie ma się więc co dziwić, że tak duży nacisk kładzie się dziś na technologię RWD przy budowaniu sklepów internetowych. Dzięki temu, powstaje również coraz więcej dedykowanych funkcjonalności do wersji mobilnych sklepów a o jednej z nich opowiedzieliśmy niedawno na naszym kanale YouTube.

Swipe it

Z aplikacji na smartfonie korzystamy często w biegu, gdzieś między przystankami autobusowymi, w przerwie w pracy czy czekając na kogoś. Dlatego niezwykle istotne jest to aby były one szybkie, czytelne a przede wszystkim łatwe w obsłudze. A najlepiej gdyby korzystanie z nich ograniczało się do przesuwania palcem po ekranie bez niepotrzebnego klikania. 🙂 W mobilnych wersjach sklepów jest podobnie. Im mniej klient musi klikać po ekranie tym większe prawdopodobieństwo, że zrobi zakupy. Deweloperzy modułów wiedzą o tym i stąd pojawienie się takich rozwiązań jak choćby Image slider, który zmienia w wersji mobilnej sklepu sposób nawigowania pomiędzy kolejnymi zdjęciami znajdującymi się w galerii produktu. Po zainstalowaniu tego rozszerzenia będzie można to robić po prostu przesuwając zdjęcia z jednej strony ekranu na drugą. Jeśli ktoś kojarzy aplikację randkową Tinder to w niej, właśnie za pomocą podobnej funkcji „swipe”, wybiera się potencjalnych partnerów. 🙂

A to nie jedyny plus tego rozwiązania. Na poniższym filmie pokazujemy jak ta teoretycznie mała zmiana w sklepie może pozytywnie wpłynąć na odbiór sklepu przez klientów.

Koszt modułu to niecałe 40 euro. Oczywiście jeśli będziesz miał problemy z jego poprawną konfiguracją i instalacją zawsze możesz zgłosić się do nas.

*Źródło


Mariusz Korzeniecki

2 odpowiedzi na “Test modułów PrestaShop – #24 Funkcja przesuwania zdjęć w galerii za pomocą gestów.”

  1. Fajna sprawa. Jak to mawiają – prostota jest i zawsze była najlepsza :). Jaki jest koszt instalacji takiego modułu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

O nas

Dih.pl istnieje od 2004 r. i jako agencja e-commerce od samego początku oferuje kompleksowe usługi w tej branży. Zachowując rozsądne proporcje jakości i ceny w szybkim tempie zdobyliśmy uznanie kolejnych klientów. Naszą misją jest zapewnienie swoim obecnym i przyszłym Klientom najwyższej jakości świadczonych usług poprzez stały rozwój. Oferujemy tez najkorzystniejsze na rynku kompleksowe rozwiązania z dziedziny Internetu.

Dowiedz sie o nas wiecej >>

Kontakt

  • DiH.pl Sp. z o.o. Wolności 274, 41-800 Zabrze
  • Infolinia: +48 32 750 82 18 (900-1600)
    Dział Handlowy: 0 880 707 707 (900-1600)
  • E-mail: biuro@dih.pl / formularz kontaktowy

MASZ PYTANIE? NAPISZ DO NAS!
...lub zadzwoń: 880 707 707
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Wiadomość została wysłana :)