Strona na WordPress.

Temat tego wpisu nasunął się trochę poprzez rozmowę z jednym z naszych ostatnich Klientów. Gdy przedstawialiśmy mu ofertę na stworzenie strony WWW i wspomnieliśmy że będzie się ona opierała o WordPress trafiliśmy nagle na ścianę i szereg pytań. „Ale jak to? Strona na WordPressie? Przecież na tym się robi tylko blogi.” Nic bardziej mylnego. Owszem, jeszcze kilka lat temu zdecydowana większość blogerów na świecie wybierała (i nadal wybiera) właśnie ten system. Prostota obsługi, mnogość motywów a przede wszystkim fakt iż jest on zupełnie bezpłatny sprawiły że coraz więcej webmasterów tworzy opierając się właśnie o ten CMS (Content Managment System). I aby nie być gołosłownym przytoczę kilka liczb. Wg różnych badań co trzecia strona na świecie opiera się o jakiś system zarządzania treścią. I jeśli mielibyśmy wziąć pod lupę 10 mln. najpopularniejszych stron w sieci to co piąta z nich będzie opierać się na systemie WordPress. Szacuje się że obecnie w sieci jest ok. 70 mln stron na tym silniku. Są to blogi, proste strony wizytówki, strony korporacyjne a także portale informacyjne. Do tych najpopularniejszych należą witryny francuskiej odsłony Coca-Coli, amerykańskiej Sony Music, oficjalna strona Justina Biebera czy portal medialnego tuza – Time. Jak widać mogą to być strony tak korporacyjne jak i serwisy informacyjne. Ok. 27 tys. wtyczek i modułów może zaadoptować stronę niemalże do każdych potrzeb. W chwili obecnej to bezsprzecznie najpopularniejszy CMS. Pod względem łatwości obsługi i modyfikacji zostawił daleko w tyle popularne Joomle czy Drupala które wymagają trochę więcej umiejętności webmasterskich. Przekłada się to oczywiście na liczbę pobranych instalacji. Przy 15 mln. pobrań Drupala i 30 mln. Joomli, 140 mln. WordPressa robi wrażenie.

Czym jest CMS

i do czego tak naprawdę on służy pisałem już jakiś czas temu w jednym z artykułów. Przypomnę tylko, że dzięki niemu będziesz w stanie sam zarządzać treścią graficzną i tekstową na swojej stronie. To niezwykłe ułatwienie pracy oraz mnóstwo opcji na uatrakcyjnienie witryny. Oczywiście aby strona wyglądała jak jeden z powyższych przykładów należy włożyć w to trochę pracy. I mimo że sam WordPress jest darmowy to stworzenie takiej strony jak np. marki obuwniczej Bata wiąże się już raczej z zatrudnieniem specjalistów do realizacji. Firma która się tego podejmie (np. my) stworzy Ci szatę graficzną (indywidualną lub opartą o jeden z wielu szablonów) oraz dobierze odpowiednie moduły i wtyczki abyś miał funkcjonalności na których Ci zależy.

Atuty

Tak jak wspomniałem wcześniej popularność WordPressa wynika przede wszystkim z tego że jest darmowy. Ale to nie jedyne jego zalety. Postawienie na nim bloga jest naprawdę łatwe. Stworzenie strony – wizytówki niewiele trudniejsze. Rejestrujesz się, instalujesz i działasz. Większość całego procesu jest zautomatyzowana. Każdy kto ma chęć i trochę wiedzy może bez problemu nauczyć się nawigacji po panelu, który jest niezwykle intuicyjny. Jednak to co jest prawdziwą mocą systemu jest to co oferuje już po instalacji. Tysiące modułów i pluginów, gotowe motywy graficzne, opensourcowy charakter systemu i wsparcie techniczne ogromnej społeczności skupionego wokół niego. To dzięki temu jest obecnie najczęściej wybieranym systemem CMS na świecie. I nie ma się czemu dziwić.

Źródła

http://trends.builtwith.com/cms#

http://w3techs.com/

http://websitesetup.org/cms-comparison-wordpress-vs-joomla-drupal/

http://visual.ly/wordpress-statistics-and-numbers-2013

https://wordpress.org/showcase/


Mariusz Korzeniecki

O Autorze

37 odpowiedzi na “Strona na WordPress.”

 1. Zawsze kiedy zwracam się do webmastera, oferują mi WordPressa. Nie każdy to lubi, musicie o tym pamiętać. To co jest dobre dla jednej osoby, nie jest dobre dla drugiej. Może WordPress jest dobry, ale nie dla właściciela strony, raczej dla webmastera, bo jak powiedzieliście, jest tysiące motywów.

  Cytuję: "Postawienie na nim bloga jest naprawdę łatwe. Stworzenie strony – wizytówki niewiele trudniejsze. Rejestrujesz się, instalujesz i działasz. Większość całego procesu jest zautomatyzowana. Każdy kto ma chęć i trochę wiedzy może bez problemu nauczyć się nawigacji po panelu, który jest niezwykle intuicyjny. Jednak to co jest prawdziwą mocą systemu jest to co oferuje już po instalacji. Tysiące modułów i pluginów, gotowe motywy graficzne, opensourcowy charakter systemu i wsparcie techniczne ogromnej społeczności skupionego wokół niego. To dzięki temu jest obecnie najczęściej wybieranym systemem CMS na świecie. I nie ma się czemu dziwić."

  Sami odpowiedzleliście sobie na pytanie, dlaczego niektórzy klienci nie chcą WordPressa.

  Bo jest prosty i każdy może sam sobie go ustawić i kupić szablon. Po co webmaster?

  Kiedy szukam webmastera, potrzebuję coś więcej niż WordPressa.

  Klien to nasz pan, pamiętajcie o tym. Jeśli klient nie chce, nie zmuszajcie go. Chyba że nie umiecie nic więcej, poza WordPressem.

  1. Jacek ale tu nikt nie mówi że ktoś ma coś lubić albo nie 🙂 Przedstawiłem po prostu kilka faktów. Chodzi o to, że ludzie zupełnie nie zdają sobie sprawy z tego jak potężnym narzędziem jest WordPress. Że mimo iż był to początkowo CMS nastawiony wyłącznie na blogi to teraz jest juz czymś więcej. Zobacz na przykłady które podałem. Czy na pierwszy rzut oka powiedziałbyś że to strony oparte o WP? Dopóki nie sprawdziłem tego sam nie mogłem uwierzyć 🙂

   I nie zgodzę się że WordPress jest dobry tylko dla webmastera. Pamiętaj że CMS ma przede wszystkim służyć właścicielowi strony w późniejszym zarządzaniu treścią. I na tym polu sprawdza się wg mnie wyśmienicie. Praktycznie każdy może się nauczyć nim posługiwać.

   1. Jacku, coś mi się zdaje że ty nie panujesz nad tym swoim WordPressem.
    Mam prostą zasadę, prawy klik myszką, zobacz source i widzę czy gość wie co pisze czy nie? U ciebie jest bardzo dużo linii w kolorze czerwonym, oznacza to że jest tam błąd. Niektóre błędy są naprawdę banalne. Jako webmaster nie możesz tak robić, bo ludzie na to patrzą i myślą że nie masz podstaw. Wpisałeś też kod css na stronie zamiast dodać to do arkusza. Kodowanie twoje pozostawia wiele do życzenia. W menu, zamiast w każdej linijce wpisywać class, można to wpisać raz, dla całego menu. Ale ty poprostu nie panujesz nad WordPressem.
    Powiesz, dlaczego na to patrzysz? No widzisz Jacku, jeśli napiszę ten komentarz z błędami ortograficznymi i zamiast słowa komentarz, będzie komentaż, to terz mnie zrozómiesz, ale pomyślisz sobie, co to za baran pisał?
    Tak samo jest z webmasterami. Patżymy co wyświetla się na czerwono i widzimy co za baran. Powiesz że nawet Google ma linijki na czerwono. Zgadza się, ale ja patrzę, jakiego rodzaju to błąd, bo HTML nie jest do końca dograny i czasami są niezgodności. Myśle rze jak czytasz muj wpis z błędami, trochę cie to męczy? Pomyśl sobie co ludzie czujo kiedy widzo te czerwone linijki?

  2. Widać że chyba zupełnie nie masz pojęcia jakie możliwości daje WordPress 🙂 Owszem jest prosty i łatwy w obsłudze, ale bardziej już jako CMS dla Klienta. A jak się ma minimalną wiedzę w tym temacie to i się postawi bloga. Ale już ze stworzeniem strony, choćby i na szablonie nie jest wcale tak prosto. Tym bardziej jeśli mowa o bardziej złożonych. Zapomnij że jakiś laik postawie taką stronę jak np. ta Bata z wpisu powyżej. Do tego trzeba sporo umiejętności i w cholerę czasu.
   Poza tym jeśli klient ma jakąś podstawową, webmasterską wiedzę to najczęściej albo nie będzie miał czasu albo nie będzie mu się chciało za to zabierać 🙂 Tak jak w każdej usłudze. Umiem pomalować pokój i pewnie bym położył sobie podłogę w domu ale wolę to zlecić fachowcom bo po pierwsze mam pewność że zrobią mi to dobrze a po drugie nie będę musiał siedzieć po godzinach pracy nad tym. Strona wykonana przez osobę która ma wieloletnie doświadczenie i dobre portfolio będzie o niebo lepsza od tej którą zrobi niedoświadczony laik.
   I nie wiem, spójrz jeszcze raz na to http://www.bata.com/ i zobacz jak brzmi Twoje zdanie – „Kiedy szukam webmastera, potrzebuję coś więcej niż WordPressa.” 🙂 Szczerze? Nie wiem czy chciałbym zobaczyć stronę która uważałbyś za dobrą 🙂

   1. Ta strona „bata.com” wygląda fajnie, ale ja szukam prostej strony.
    Ma to być strona z informacjami, nie ze zdjęciamy.

    1. Trochę zgubiłem się już w Twoich wypowiedziach. Na początku piszesz, że WordPress jest za prosty, że oczekujesz czegoś więcej a teraz piszesz że jednak szukasz „prostej strony” z informacjami i bez zdjęć.

     Swoim wpisem starałem się tylko pokazać że ten CMS jest czymś więcej niż zwykłym systemem pod blogi. Że jego możliwości są niedoceniane często, a to głównie za sprawą braku wiedzy czy niskiej świadomości. A na WordPressie można jak widać postawić naprawdę przeróżne rzeczy. Od prostych stron-wizytówek (takich jak np. Ty szukasz) po rozbudowane witryny czy portale informacyjne. Wszystko zależy od umiejętności webmastera.

 2. To był jakiś głupi klient. Ludzi musisz uczyć i pracować nad nimi. Wordpresik to raj dla webmasterów. W kilka minut instalacja i wybór szablonu. Uwielbiam Wpresa z jednego powodu. Budowa strony nie przekroczy 500 zł.

  Co innego, kiedy portal budowany jest metodami normalnymi. Wtedy webmaster musi się napocić i można zapłacić 3 tyś. za portal.

  1. No właśnie. Ten brak świadomości u klientów jest tu kluczowy. Po to m.in. powstał ten blog:)

   Każdy projekt strony jest inny. Nawet proste wizytówki na szablonach. Jeden klient będzie chciał takie moduły inny takie. I tu WordPress się doskonale sprawdza. Nie ma wątpliwości, że jest on idealny dla prosty stron wizytówek. Nie oznacza to jednak, że nie da się na nim postawić czegoś bardziej rozbudowanego. przykłady podałem w tekście. Jednak wtedy trzeba się właśnie napocić:)

 3. Kolega Jacek (z pełnią szacunku dla niego) chyba za bardzo wierzy w swoją wiedzę na temat pisania kodu poprawnego semantycznie, owszem kod można pisać na tysiące sposobów, dobrze jakby wziąć pod uwagę inne czynniki, które taką formę mogły wymusić, wyrywanie z kontekstu kawałka kodu jest zupełnie bez sensu.
  „Kulturysta teoretyk – człowiek, który wie wszystko na każdy temat lecz nie posiada wiedzy praktycznej” …czyli sprawa czerwonych podkreśleń – gdybyś trochę dłużej zgłębiał wiedzę na temat kodu, znał historię i samego Wordpessa to zapewne ugryzł byś się w palec i nie napisałbyś podobnej uwagi. W pierwszej kolejności trzeba być świadomym jak pisać żeby móc później krytykować. Na blogach umieszczana jest masa treści zawierających różnego rodzaju formatowanie tekstu, które dodatkowo jest modyfikowane przez funkcje logiczne WordPress’a i różnego rodzaju wtyczki, niestety autorzy treści nie są wybitymi webmasterami i czasem może pojawić się błąd, ale od tego jest sekcja „article” aby takie błędy były inaczej traktowane przez chociażby roboty wyszukiwarek. Więc nie generalizujmy i nie upraszczajmy wszystkiego do postaci zero-jedynkowej.

 4. Proszę, napiszcie artykuł, po czym poznaje się profesjonalnego webmastera?  W ostatnich czasach webmasterów jest aż za wielu, ale większość z nich ma nijaku poziom. Nauczyli się instalacji WordPressa i tak zarabiają na nieświadomych klientach. Dlatego, pierwsze co robię, sprawdzam, czy znają html, czyli czy są czerwone podkreślenia w kodzie. Może jest inna metoda żeby to rozpoznać?

   

  1. Jacku, nie musisz się martwić o webmasterów. Wraz z pojawieniem się WordPressa nastał zmierzch dla webmasterów. Teraz każdy może sobie zbudować portal samodzielnie. Takie były założenia ludzi, którzy stworzyli WordPressa. Mamy więc czasy, gdzie sami możemy decydować co chcemy, a co nie. Webmasterzy są tylko potrzebni przy budowie wielkich projektów takich jak sklepy internetowe albo strony sprzedające bilety lotnicze, robiące rezerwacje online itp. Zwykły portal, gdzie są tylko informacje o firmie, artykuły, zdjęcia, dane kontaktowe, każdy buduje sam.

   1. Wiesz co Beato, polubiłem WordPressa. Dla mnie to idealny system, dzięki temu że nie muszę współpracować z webmasterami. Niezależność jest najważniejsza w biznesie.

   2. Owszem każdy kto ma jakieś pojęcie o webmasterce może sam stworzyć sobie prostą stronę. Taka jest idea WordPressa. Jednak ustalmy sobie jedno – nie każdy ma taką wiedzę. Ktoś, gdzieś, coś słyszał i myśli że w pół godziny postawi działającą stronę. A to nie jest takie proste. Poza tym tak jak wspomniał John, nie każdy będzie miał na to czas i chęć. I w tym momencie wchodzi webmaster. Oczywiście nie wspominam już o bardziej złożonych portalach.

 5. To jest nieubłagalny proces. Już pojawiły się drony zastępujące lotników, są roboty budujące samochody, nic dziwnego że pojawił się taki WordPress żeby zastąpiś webmasterów w budowie portali.

  Najgorsze jest, że przez to dużo ludzi traci pracę.

  1. Dla mnie Jacku, śmieszna jest ta sprawa z WordPressem. Zauważ że tego nie reklamuje twórca, bo system jest darmowy i nie ma na to funduszy. Ale sprawę wzięli w swoje ręce webmasterzy. W Polsce, kogo nie spytasz, każdy webmaster chce budować stronę na WordPressie. To się nazywa w marketingu „wirusowo”.
   Nie zdają sobie jednak sprawy webmasterzy, że przez taką reklamę, sami siebie postawili bez pracy. No bo profesjonalny webmaster nie powinien polecać programu, który jest zrobiony dla laików. Wydaje mi się że to przez lenistwo. Zapragnęli budować szybko i sprawnie i brać za to dużo kasy, a do tego WordPress nadaje się znakomicie. Na szczęście, w Polsce mamy jeszcze mało wykształconych ludzi. Większość to magistrowie marketingu, magistrowie biznesu, poloniści itp. Tacy nie mają podstaw nawet na WordPressa i chętnie płacą webmasterowi.

   1. Pamiętaj tylko że są „strony” i „strony”. Nie powinno się wrzucać wszystkich do jednego worka. Zajrzyj sobie na oficjalny serwis WordPressa i zobacz projekty które normalnie wiszą w sieci. Naprawdę uważasz, że „każdy” mógłby cos takiego zrobić? Szczerze w to wątpię.

   2. Beato, o czym ty w ogóle piszesz? Czy wiesz w ogóle czym jest WordPress, Joomla, Typ3, Drupal i setki innych dostępnych na całym świecie CMSów? Wiesz w ogóle co to jest CMS? CMS jaki by nie był, jest narzędziem pracy w rekach webmastera. Tak jak w rekach grafika narzędziem pracy jest np. Photoshop. Jedni webmasterzy pracują na WordPressie inni na Drupalu. Każdy pracuje na czym mu wygodnie, na czym się szkolił, w czym rozwija swoją wiedzę. A wiesz jaka jest alternatywa dla tych CMSów? Alternatywą jest autorski system, który firma X napisała od podstaw który sama rozwija i za który trzeba zapłacić opłatę licencyjną. Jedyną różnicą pomiędzy systemami opensource a autorskimi jest cena. W pracy webmastera różnic żadnych nie ma i na prawde z całym szacunkiem dla twojej osoby, jeżeli uważasz, że strona zrobiona na WP to chwila roboty dla chcącego laika, to na prawdę marna musi być twoja wiedza na ten temat.

    1. Łukaszu, bardzo przepraszam, nie chciałam Cię urazić. Przepraszam że jestam taka głupia.

     Wydawało mi się że webmasterzy uczą się w szkole PHP.Java, HTML5, CSS3 itp.

     Myślałam że WordPressa nie musimy się uczyć, tylko wchodzimy na stronę https://wordpress.org/showcase/, kupujemy szablona, zakładamy go na serwerze i już gotowe. Nawet nie musimy nic instalować, bo większość hostingów ma to już w pakiecie i toza darmo.

     1. Beato, i tu własnie dochodzimy do sedna sprawy. Ty proponujesz swoje rozwiązanie, które dla mnie jest niczym innym jak pójściem na łatwiznę i podjechaniem do okienka znanej sieci fast-food a my proponujemy swoim klientom coś więcej czyli obiad w dobrej restauracji. Ty korzystasz z WordPress i my korzystamy z WordPress . Od zawsze byli klienci na kreatory WWW i gotowe szablony ale i też zawsze będą klienci na indywidualne wdrożenia i w tedy tak jak dobrze zresztą zauważyłaś, oprócz zainstalowania WordPressa na serwerze trzeba się wykazać znajomością PHP, Java, HTML5, CSS3. To jednak powinien mieć opanowane każdy webmaster, i ten co pracuje na WordPress, i ten co pracuje na Joomla, i ten co pracuje na Typ3 i ten co w końcu pracuje na licencjonowanym oprogramowaniu. A żeby ci zobrazować bardziej o czym mówię, to za jakiś miesiąc pokażemy na łamach naszego portfolio stronę 5-gwiazdkowego hotelu z Warszawy gdzie w ich specyfikacji zamówienia na 1 miejscu był warunek użycia oprogramowania WordPress;)

     2. Beato ty piszesz o podstawach wordpressa. A jest wiele funkcji, które trzeba dodać samemu. Jak opisy np. kategorii (w większości szablonów brak, a pod SEO potrzebne). Odpowiednia konfiguracja yoasta, przebudowa stopki i wiele innych rzeczy, których laik nie zrobi

 6. Teraz nawet spece od reklamy internetowej i marketingu internetowego są w stanie budować portale na WordPressie. WordPress jest dosłownie dla wszyskich. No oczywiście z wyjątkiem webmasterów.

  1. Jacku, portal to onet.pl, wp.pl, interia.pl, gazeta.pl. Gazeta.pl notabene stoi na WordPressie. Wyślij mi prosze wizytówkę speca od marketingu internetowego, który jest tak uzdolniony, ze postawi taka gazete lub po prostu nie pisz nic więcej bo z każdym następnym wpisem coraz bardziej sie kompromitujesz.

   1. Już sobie wyobrażam, cała ekipa webmasterów i SEOwców pracuje nad nowym domem hotelu 5*. Proszę, podajcie mi namiary już teraz. Chcę to zobaczyć. Chyba cena nie była niska za taki projekt? Każdy szczegół będzie tam wypieszczony. Ale wraz z publikacją takiej strony, akcje Dih podniosą się.

    1. Mieszkam w USA I obserwuję tutejsze trendy. Widzę że najważniejsze przy budowie strony hotelu 5 gwiazdek nie jest wordpres tylko ścisła współpraca pomiędzy ekspertami od grafiki, pozycjonowania I webmasterów. Największą role spełnia tutaj grafika, potem idzie SEO a na końcu wordpres. Bo chodzi o to że strona raz zbudowana nie da się już wypozycjonować, jeśli od samego początku nie pomyślimy o SEO. Będę obserwował to miejsce, w oczekiwaniu na linka do hotelu. Zajmuję się turystyką I szukam wykonawcy. W USA jest za drogo, myślę o Polsce, ale nie wiem czy webmasterzy w Polsce mają wiedzę porównywalną z krajami zachodnimi. Mam wątpliwości, jakoś nie widziałem jeszcze aplikacji z Polski. Wszystko pochodzi albo z USA, albo z Anglii albo z Francji.

     1. Oj, to chyba słabo szukałeś Davidzie. Mam kolegów w Detroit i w Londynie którzy pracują w dużych agencjach interaktywnych. I wiesz co? Pracują dla nich webmasterzy, graficy, programiści i specjaliści od SEO z Polski, Rosji, Indii i wielu innych ciekawych krajów. A tam na marginesie, szkoda, że tak nisko oceniasz swoich rodaków.

  2. Panie Łukaszu, proszę o adres do tej witryny z hotelem 5*. Właśnie szukam webmastera i chcę zobaczyć że Pan wie co robi? Jak Pan zauważył, nie wpisuję swojego adresu strony, bo jej nie mam.

 7. Chodziłem 50 lat temu do szkoły i nie uczyli nas co to jest portal a co to jest strona internetowa. Dla mnie jest bez różnicy. Myślałem że mówimy o tym samym. Pisząc o portalu, miałem na myśli zwykłą stronę na WordPressie. Może przesadziłem, taki zwykły magister marketingu internetowego albo magister zarządzania przedsiębiorstw nie będzie w stanie nic zbudować. Ale mogą mieć bloga na blogspocie.

  1. Wspominałem już o tym, ale powtórzę po raz kolejny. Strona WWW to może być zwykła wizytówka firmowa, rozbudowany portal/ wortal internetowy, blog, sklep internetowy czy portal społecznościowy. W każdy z nich wkłada się inną pracę i czas. Jedne są proste a drugie mocno rozbudowane. Mogą opierać się o prosty szablon graficzny lub indywidualny projekt graficzny. I oczywiście mogą posiłkować się CMS’em, co właściwie dziś juz jest standardem. Mój wpis miał pokazać, że Wordperss, kojarzony do tej pory jako narzędzie dla blogerów jest czymś więcej. Daje możliwości do budowania przeróżnych stron, nawet sklepów internetowych! Dlatego warto być otwartym na różne rozwiązania.

   1. Zgadzam się Panie Mariuszu. Jednak pracuję w turystyce i wiem, jak ważne dla strony hotelu jest odpowiednia struktura projektu, zanim jeszcze będzie wdrożony. W końcu to 5* hotel, strona też powinna być 5*, czyli pod każdym względem dopracowana przez specjalistów.
    Co innego hotel 3*, nikt tutaj nie wymaga luksusu, tylko łóżko do spania i znośne warunki, czyli strona też może być zwykła, zbudowana przez jednego specjalistę takiego uniwersalnego, znającego grafikę, SEO i WordPressa. Stronę hotelu 3* można nawet pozycjonować później.

    1. Jacku a w zasadzie Panie Jacku, bo po wcześniejszym poście wnoszę, że jest Pan przed siedemdziesiątka. Otóż, ma Pan racje, przy wdrożeniu strony powinien pracować cały zespół i nie ważne czy jest to strona za kwotę 4 czy 5 cyfrową. Taki zespół to przynajmniej kierownik projektu, grafik, webmaster i programista. U nas w DiH.pl to standard od wielu lat.

  2. Jacku, ja mam 35 lat i pierwszy komputer w szkole widziałem jak chodziłem do liceum czyli jakieś 18 lat temu. Kilka lat wstecz chodziłem do szkoły podstawowej i komputerach nie słyszałem. Jak ty 50 lat temu uczyłeś się w szkole o portalach, to ja zachodzę w głowę skoro internet w Polsce jest od 1990 roku.

 8. Dlaczego się Pan denerwje?

  Przecież jestem tutaj bo szukam webmastera. Chcę najpierw zobaczyć ten projekt hotelu 5*. Czy coś w tym złego?. W związku z tym, że jest to wysokiej klasy hotel, w stolicy w centrum Europy, mam pewne oczekiwania. Jeśli spodoba mi się projekt, zamówię dla siebie. Jeśli nie, też dobrze. Zawsze mogę znaleźć webmastera za granicą. Proszę mi nie mówić, co strona ma mieć a co nie. Jeśli zamówię, ja płacę i ja wymagam.

 9. Ależ ja się nie denerwuję Panie Jacku. Ja tylko się zastanawiam jak Pan 50 lat temu uczył się w szkole o portalach. Bo moja mama w tej chwili 60-letnia kobieta w czasach swojej nauki w liceum liczyła na liczydle bo kalkulatorów jeszcze nie było:)

 10. Panie Jacku, przyznam się, że strasznie się już gubię w Pana wypowiedziach.

  27 marca pisze Pan:

  Jacek mówi:
  Ta strona „bata.com” wygląda fajnie, ale ja szukam prostej strony.
  Ma to być strona z informacjami, nie ze zdjęciamy.

  1 kwietnia pisze Pan:

  Jacek mówi:
  Wiesz co Beato, polubiłem WordPressa. Dla mnie to idealny system, dzięki temu że nie muszę współpracować z webmasterami. Niezależność jest najważniejsza w biznesie.

  a dziś pisze Pan:

  Jacek mówi:
  Przecież jestem tutaj bo szukam webmastera. Chcę najpierw zobaczyć ten projekt hotelu 5*. Czy coś w tym złego?. W związku z tym, że jest to wysokiej klasy hotel, w stolicy w centrum Europy, mam pewne oczekiwania. Jeśli spodoba mi się projekt, zamówię dla siebie. Jeśli nie, też dobrze. Zawsze mogę znaleźć webmastera za granicą. Proszę mi nie mówić, co strona ma mieć a co nie. Jeśli zamówię, ja płacę i ja wymagam.

  To jak to w końcu jest? Szuka Pan prostej strony bez zdjęć czy czegoś ekstra? Chce się Pan uniezależnić od webmasterów czy właśnie Pan ich szuka?

 11. Witam. Założyłem jako laik stronę na WordPressie http://egzaminzkwalifikacji.pl/. Prowadzę ją 3 miesiące i da się to robić. Wykupiłem hosting i metodą prób i błędów umieszczam wpisy, instaluje pluginy i stronka powolutku się rozwija. Pewnie daleko jej od „dobrej” strony ale jak na moje możliwości i oczekiwania jest ok.
  Gratuluję pomysłu artykułu, będe wdzięczny za rozwijanie tematu.
  Ekspert

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

O nas

Dih.pl istnieje od 2004 r. i jako agencja e-commerce od samego początku oferuje kompleksowe usługi w tej branży. Zachowując rozsądne proporcje jakości i ceny w szybkim tempie zdobyliśmy uznanie kolejnych klientów. Naszą misją jest zapewnienie swoim obecnym i przyszłym Klientom najwyższej jakości świadczonych usług poprzez stały rozwój. Oferujemy tez najkorzystniejsze na rynku kompleksowe rozwiązania z dziedziny Internetu.

Dowiedz sie o nas wiecej >>

Kontakt

 • DiH.pl Sp. z o.o. Wolności 274, 41-800 Zabrze
 • Infolinia: +48 32 750 82 18 (900-1600)
  Dział Handlowy: 0 880 707 707 (900-1600)
 • E-mail: biuro@dih.pl / formularz kontaktowy

MASZ PYTANIE? NAPISZ DO NAS!
...lub zadzwoń: 880 707 707
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Wiadomość została wysłana :)