Test modułów PrestaShop – #20 Zarządzanie kosztami dostawy produktów w PrestaShop (moduł Shipping Matrix).

Kolejnym ciekawym modułem, który przy okazji realizacji sklepu opartego o PrestaShop mieliśmy możliwość przetestować jest tajemniczo brzmiący Shipping Matrix. Po jego zainstalowaniu oczom ukazuje się nam specjalna zakładka, która pozwala nam bardzo dokładnie ustalić koszty dostawy dla wielu miejsc w kraju i na świecie. Jeśli więc planujesz sprzedawać swoje produkty poza Polskę, czy nawet robiąc to tylko w naszym kraju chcesz mieć różne koszty dostawy ze względu na wagę lub cenę wysyłanego towaru to ten moduł może okazać się niezwykle przydatny.

Na poniższym filmie zobaczysz jak wygląda on od środka oraz jak przykładowo można go skonfigurować.

Jak widać mamy dostępnych 12 kolumn w które wpisuje się wymagane dane, zakresy cenowe oraz wagowe. Tak naprawdę można dla każdego miasta czy regionu w Polsce czy na całym świecie (wpisując np. przedziały kodów pocztowych) wskazać różne koszty dostaw. Regulować można je względem wagi lub ceny zamówienia. Przy dużej ilości danych bez problemu można też rzecz jasna takie zależności dość szybko znaleźć by móc je edytować. Import i eksport tych danych do plików .csv ułatwia przeprowadzanie masowych zmian.

Shipping Matrix kosztuje 60 euro co przy możliwościach które oferuje nie wydaje się być wysoką ceną. Wydaje się że każdy sklep internetowy który na poważnie myśli o sprzedaży na szeroką skalę powinien wziąć go pod uwagę. Jeśli chcielibyście go u siebie zainstalować a macie problem z przejściem konfiguracji chętnie się tym zajmiemy.

Pamiętajcie też, że w każdym momencie możecie w komentarzu zostawić swój pomysł na przetestowanie jakiegoś modułu.

Kontakt do DiH.pl


Mariusz Korzeniecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

O nas

Dih.pl istnieje od 2004 r. i jako agencja e-commerce od samego początku oferuje kompleksowe usługi w tej branży. Zachowując rozsądne proporcje jakości i ceny w szybkim tempie zdobyliśmy uznanie kolejnych klientów. Naszą misją jest zapewnienie swoim obecnym i przyszłym Klientom najwyższej jakości świadczonych usług poprzez stały rozwój. Oferujemy tez najkorzystniejsze na rynku kompleksowe rozwiązania z dziedziny Internetu.

Dowiedz sie o nas wiecej >>

Kontakt

  • DiH.pl Sp. z o.o. Wolności 274, 41-800 Zabrze
  • Infolinia: +48 32 750 82 18 (900-1600)
    Dział Handlowy: 0 880 707 707 (900-1600)
  • E-mail: biuro@dih.pl / formularz kontaktowy

MASZ PYTANIE? NAPISZ DO NAS!
...lub zadzwoń: 880 707 707
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Wiadomość została wysłana :)