PrestaShop 1.6.1.0. Sporo zmian.

Jak mogliście zauważyć nasze sklepy internetowe opieramy o PrestaShop. Nam się dobrze na tym pracuje, a Klienci chwalą sobie funkcjonalność tego silnika. Dlatego uważnie śledzimy kolejne aktualizacje i gdy tylko coś istotnego się pojawia spieszymy by donieść Wam o tym. Najnowszy update (do wersji 1.6.1.0) przynosi ok 500 różnych zmian. Ma być ładniej, lepiej i szybciej. Są m.in. ulepszenia przy wyliczaniu cen, podatków, nowy szablon faktur i wiele, wiele więcej. Poniżej przedstawiam Wam te najważniejsze.

Rebranding.

Logotypy PrestaShop

To co od razu się rzuca w oczy to zmiana logotypu. Palec klikający na grafikę torby został zamieniony na… wizerunek Maskonura 🙂 Dla tych którzy (jak ja) nie wiedzą co to jest to spieszę z wyjaśnieniem że jest to taki mały morski ptak:) Zresztą PrestaShop w oficjalnym komunikacie wyjaśnia czym jest ów małe stworzonko i dlaczego wybrano je jako maskotkę.

„Maskonury żyją w bardzo dużych wspólnotach na całym świecie. Najczęściej można je spotkać na półkuli północnej, od wschodniej Kanady do północnej Rosji. W społecznościach tych żyją tysiące osobników. Są lojalnymi partnerami i jak już wybierają swoją partnerkę to jest to relacja na całe życie. Pomimo niewielkich rozmiarów, mogą latać do 88 kilometrów na godzinę i nurkować polując na ryby nawet do 40. Są małe (mniej więcej wielkości puszki od Coca-Coli), szybkie, zaradne a przede wszystkim lojalne wobec członków społeczności.”

Jest też nowa czcionka i kolory. Poniżej film przedstawiający powiązanie cech charakterystycznych tych zwierzaków z ideą firmy. Trzeba przyznać, że coś w tym jest 🙂

Zmiany w wyglądzie back office.

Zmiany w panelu administracyjnym są głównie kosmetyczne, ale trzeba przyznać, ze wygląda to całkiem nieźle. Jest lepszy kontrast i widoczność w nawigacji. Jest nowe logo, są obrazki, kolory i kilka innych elementów. Oto porównanie obu wersji.

Starsza wersja PrestaShop (1.6)

Stara Presta

Najnowsza wersja PrestaShop (1.6.1.0)

Nowa Presta

Moduł zgodności z prawem unijnym.

To jest chyba najważniejsza zmiana którą otrzymamy w najnowszej wersji silnika. Moduł Advanced EU Compliance został stworzony, aby sprzedawcom łatwiej się dostosowało do przepisów w Unii Europejskiej. Te jak wiadomo często kolidują z lokalnym prawem, które często w różnych krajach dopiero dostosowuje się do tego unijnego. U nas doszło do tego pod koniec zeszłego roku, o czym zresztą pisałem. Póki co moduł odnosi się do krajów niemieckich (Niemcy, Belgia) gdyż to z tamtejszą społecznością PestaShop zaczęła działać w tym temacie. W planach jest jednak dostosowania się do wszystkich krajów członkowskich. Już teraz jest 15 nowych opcji, które są łatwe w konfiguracji i pomagają sklepom sprzedającym na terenie całej Europy.

Moduł dostępny jest w najnowszej wersji Presty, w zakładce „Moduły”. Wystarczy go tylko aktywować.

Nowe standardy kodowania

Od strony technicznej poprawiono wydajność oprogramowania poprzez kierowanie zapytań SQL. Sklepy internetowe mają teraz działać dużo szybciej i być lepiej przygotowane na duży ruch. Co ważne, aby zoptymalizować oprogramowanie przyjęto zupełnie nową architekturę kodowania (PSR-2 Coding Style Guide). Wdrożenie tych nowych zasad pomoże zachować integralność kodu.

Źródło

Mariusz Korzeniecki

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

O nas

Dih.pl istnieje od 2004 r. i jako agencja e-commerce od samego początku oferuje kompleksowe usługi w tej branży. Zachowując rozsądne proporcje jakości i ceny w szybkim tempie zdobyliśmy uznanie kolejnych klientów. Naszą misją jest zapewnienie swoim obecnym i przyszłym Klientom najwyższej jakości świadczonych usług poprzez stały rozwój. Oferujemy tez najkorzystniejsze na rynku kompleksowe rozwiązania z dziedziny Internetu.

Dowiedz sie o nas wiecej >>

Kontakt

  • DiH.pl Sp. z o.o. Wolności 274, 41-800 Zabrze
  • Infolinia: +48 32 750 82 18 (900-1600)
    Dział Handlowy: 0 880 707 707 (900-1600)
  • E-mail: biuro@dih.pl / formularz kontaktowy

MASZ PYTANIE? NAPISZ DO NAS!
...lub zadzwoń: 880 707 707
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Wiadomość została wysłana :)