Poradnik PrestaShop 1.5 – 5# Załączniki, tagowanie i mapowanie zdjęć.

W dzisiejszym odcinku z cyklu Poradniki PrestaShop przedstawię Wam trzy przydatne funkcje które mogą uatrakcyjnić prezentację produktów w sklepie. Pod opisem znajdziecie film pokazujący jak ustawić je w panelu.

Mapowanie zdjęć

Opcja ta pozwala podzielić zdjęcia (zazwyczaj z większą ilością produktów na nim) na podlinkowane strefy. Klient po kliknięciu w ustawioną przez nas strefę (tam gdzie np. będzie konkretny model towaru który sprzedajemy) będzie mógł przejść bezpośrednio do jego karty produktowej. Opcja bardzo ułatwia nawigację, szczególnie przy akcjach promocyjnych.

Warto dodać, że w wersji 1.6 PrestaShop opcja została wyłączona.

Tagowanie produktów.

Tag jest słowem kluczowym, za pomocą którego użytkownicy mogą wyszukać dane produkty w sklepie. Innymi słowy, aby po wpisaniu w wyszukiwarkę danej frazy, klientowi wyskoczył produkt z nią powiązany najpierw trzeba ów produkt otagować. Można to zrobić w dwojaki sposób. Albo poprzez dodanie słów kluczowych podczas edycji produktu albo poprzez dodanie ich w zakładce Katalog -> Tagi.

Tak wygląda to w wersji 1.6.

Dodawanie załączników do produktów.

Jeśli produkt który oferujesz ma np. oddzielną instrukcję obsługi możesz dodać ją jako załącznik do ściągnięcia na karcie produktowej. O tym jak dodać załącznik mów m.in. poradnik w tym poście o dodawaniu produktów.

Tak wygląda to w wersji 1.6.

Załączniki

Przypominam, że filmik przedstawia wersję 1.5. My oczywiście działamy już na wersji 1.6 jednak zasada działania panelu pozostaje taka sama.


Mariusz Korzeniecki

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

O nas

Dih.pl istnieje od 2004 r. i jako agencja e-commerce od samego początku oferuje kompleksowe usługi w tej branży. Zachowując rozsądne proporcje jakości i ceny w szybkim tempie zdobyliśmy uznanie kolejnych klientów. Naszą misją jest zapewnienie swoim obecnym i przyszłym Klientom najwyższej jakości świadczonych usług poprzez stały rozwój. Oferujemy tez najkorzystniejsze na rynku kompleksowe rozwiązania z dziedziny Internetu.

Dowiedz sie o nas wiecej >>

Kontakt

  • DiH.pl Sp. z o.o. Wolności 274, 41-800 Zabrze
  • Infolinia: +48 32 750 82 18 (900-1600)
    Dział Handlowy: 0 880 707 707 (900-1600)
  • E-mail: biuro@dih.pl / formularz kontaktowy

MASZ PYTANIE? NAPISZ DO NAS!
...lub zadzwoń: 880 707 707
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Wiadomość została wysłana :)