Nasze realizacje #7 – Wina.pl.

Internetowy sklep Wina.pl istnieje na rynku już ponad 10 lat. Jego właściciel przyszedł do nas by go odświeżyć. Stworzyć zupełnie nową szatę graficzną, dodać więcej funkcji a przede wszystkim zmienić silnik sklepu. System na którym pracował, już od dłuższego czasu przestał być rozwijany i aktualizowany przez twórców. Tak niestety często się dzieje z autorskimi silnikami. Na początku jest fajnie, firma podchodzi bardzo nowatorsko i indywidualnie, a z czasem, gdy właściciel sklepu chce dalej się rozwijać nagle się okazuje, że został sam, bez żadnej pomocy. Każda modyfikacja czy nowa funkcjonalność musi zostać napisana przez programistę. Dlatego polecamy wszystkim PrestaShop. Wśród tych kilku tysięcy gotowych modułów na pewno znajdzie się coś co spełni każde oczekiwania 🙂

Nad tym projektem pracowaliśmy chyba najdłużej ze wszystkich. Zleceniodawca miał swoją koncepcję nad którą trzeba było trochę posiedzieć. Jak to czasem bywa w takich sytuacjach było trochę zgrzytów 🙂 Czasem po prostu ciężko wytłumaczyć że niektóre rzeczy są wskazane w realizacji a inne nie. Koniec końców doszliśmy jednak do porozumienia i po niewątpliwie ciekawym okresie, wyszliśmy z niego z nowym doświadczeniem i satysfakcją dobrze wykonanej pracy. Zresztą oceńcie sami.

Nagłowek Wina.pl

Realizacja

Jako, że sklep już istniał wiedzieliśmy już jak nie może on wyglądać. A to, wbrew pozorom bardzo istotna informacja. Do tego niezwykle istotną kwestią była zmiana systemu. Skupiliśmy się więc na wskazówkach Klienta i zabraliśmy się do pracy. Jeśli chodzi o dodatkowe, niestandardowe funkcjonalności ograniczyło się w sumie to do zainstalowania fajnego rotatora produktów pod banerem głównym (widać to na screenie powyżej).

Pakiet Premium obejmował w tym przypadku:

  • Przygotowanie projektu graficznego.
  • Dostosowanie istniejącego logotypu do nowej szaty graficznej.
  • Standardowe cięcie, kodowanie XHTML i CSS, implementację kodu w strukturze plików PrestaShop.
  • Implementację dedykowanych modułów wzbogacających zarządzanie i część prezentacyjną sklepu.
  • Testy oraz instalację na serwerze klienta.

Co myślicie o tej realizacji?


Mariusz Korzeniecki

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.