Nasze realizacje #10 – NaszeSprawy.eu.

Serwis NaszeSprawy.eu to doskonały przykład tego jak dużo możliwości daje PrestaShop. Bo oto Moi Drodzy silnik na którym stawia się przede wszystkim sklepy internetowe może posłużyć jako podstawa do zbudowania… portalu informacyjnego. Jego pomysłodawcy są właścicielami papierowego magazynu informacyjnego dla osób niepełnosprawnych o tej samej nazwie. Miesięcznik ukazuje się w Polsce już od ponad 25 lat więc ma sobą kawał historii. Gdy przyszedł więc czas zawojować Internet zgłoszono się do nas. Oto co wyszło z naszej współpracy.

NaszeSprawy.eu

Realizacja.

Jeśli chodzi o projekt graficzny to jak widać mamy tu do czynienia z prostotą i przejrzystością. Stronę ma się przede wszystkim czytać a nie oglądać. Logo i kolorystyka ściśle wiążą się z papierową wersją magazynu, zresztą cały layout nie miał zbytnio od niej odbiegać. Czytelnik miał mieć wrażenie że nadal czyta gazetę 🙂

Najbardziej niestandardową rzeczą było to że witryna nie była stricte sklepem internetowym (choć jest opcja zakupu prenumerat) a mimo to powstała na PrestaShop. W momencie tworzenia portalu, nie było to zbyt często spotykane rozwiązanie. Dziś podobnych tworów robi się coraz więcej. Przede wszystkim dlatego że klient ma bardzo często w planach sprzedaż poprzez stworzoną stronę.

Wdrożenie obejmowało:

  • Przygotowanie projektu graficznego wg wytycznych Klienta.
  • Pocięcie, kodowanie XHTML i CSS oraz implementację kodu w strukturze plików PrestaShop.
  • Dodatkową implementację dedykowanych modułów.
  • Standardowe testy oraz instalację na serwerze klienta.

Podoba się Wam?


Mariusz Korzeniecki

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

O nas

Dih.pl istnieje od 2004 r. i jako agencja e-commerce od samego początku oferuje kompleksowe usługi w tej branży. Zachowując rozsądne proporcje jakości i ceny w szybkim tempie zdobyliśmy uznanie kolejnych klientów. Naszą misją jest zapewnienie swoim obecnym i przyszłym Klientom najwyższej jakości świadczonych usług poprzez stały rozwój. Oferujemy tez najkorzystniejsze na rynku kompleksowe rozwiązania z dziedziny Internetu.

Dowiedz sie o nas wiecej >>

Kontakt

  • DiH.pl Sp. z o.o. Wolności 274, 41-800 Zabrze
  • Infolinia: +48 32 750 82 18 (900-1600)
    Dział Handlowy: 0 880 707 707 (900-1600)
  • E-mail: biuro@dih.pl / formularz kontaktowy

MASZ PYTANIE? NAPISZ DO NAS!
...lub zadzwoń: 880 707 707
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Wiadomość została wysłana :)