Poradniki PrestaShop 1.7 – 6#Konfiguracja wyszukiwarki w sklepie internetowym Prestashop.

Wyszukiwarka produktów to jeden z kluczowych elementów w każdym sklepie internetowym. Dzięki niej można szybko znaleźć interesujący nas produkt bez przebijania się przez całe drzewo e-sklepu. Niewiele jednak osób wie, że aby działała ona bez zarzutu należy ją poprawnie skonfigurować. Na naszym kanale YouTube wrzuciliśmy krótki poradnik, opisujący ten proces w PrestaShop.

Słowa kluczowe to… klucz

Mechanizm wyszukiwarki jak łatwo odgadnąć opiera się przede wszystkim na frazach kluczowych. Najczęściej są to nazwy produktów lub kategorie. W ustawieniach będzie można m.in. podać ich aliasy, czyli alternatywne (najczęściej błędnie wpisane) tytuły. Przykład – bluzka oraz bluska. Takie pomyłki zdarzają się dość często i warto aby klient mimo wszystko trafił na to czego szuka.

Trochę bardziej skompilowane będzie już ustawienie indeksowania czy stworzenie zadania w Cronie choć postaraliśmy się to w przystępny sposób opisać.

W dalszej części zakładki „Szukaj” będzie można również ustawić m.in.:

  • wyszukiwanie z użyciem Ajaxa,
  • minimalną długość wpisywanego słowa
  • frazy zabronione,
  • ustalanie pierwszeństwa danych podczas wyszukiwania

Poniżej cały poradnik.

Jeśli coś będzie niejasne zapraszam do zadawania pytań w komentarzach. Jak zwykle również zachęcam do subskrypcji naszego kanału oraz podsyłania pomysłów na kolejne filmy.


Mariusz Korzeniecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.